Nakon fotografija, Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske objavilo je i video snimak na kojem se vide osumnjičeni za teško ubistvo Banjalučanina Slaviše Ćuluma u naselju Dragočaj.
Na videu, koji je snimila nadzorna kamera jednog obližnjeg objekta, vidi se motocikl na kojem se voze dvije osobe, a za koje postoji sumnja da su direktni izvršioci ubistva.
Snimak je nastao prije ubistva kada su, kako se pretpostavlja, osumnjičeni išli ka mjestu zločina.
Iz MUP-a su pozvali građane da na broj telefona 122 prijave ukoliko su vidjeli ova lica.
Zbog ubistva Ćuluma policija je u toku dana privela više osoba koje mogu dovesti u vezu s izvršenjem ovog krivičnog djela.
Banjalučanin Slaviša Ćulum ubijen je u petak u blizini porodične kuće u pomenutom naselju, a zločin je prijavila njegova majka.
Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa ‘GLEDAJ Hayat‘ na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.
Memorijalni centar Srebrenica-Potočari - Spomen obilježje i mezarje za žrtve genocida iz 1995. godine okupio je mlade istraživače, lektore, dizajnere i programere, kako bi kreirao alat od nove generacije za novu generaciju, a koja bi se ticala jednog od ključnih segmenata istraživanja historije zločina bosanskog genocida.
"Da su učestvovali u Srebrenici ima dosta dokaza. Ima fotografija, ima svega", kaže Munira Subašić odgovarajući na pitanje Radija Slobodna Evrpa (RSE) da li su dobrovoljci iz Grčke bili prisutni u ovm gradu jula 1995. godine.
Zakon o elektronskom potpisu, koji je donesen još 2006. godine, i dalje nije u potpunosti zaživio u našoj zemlji, te stoga bh. kompanije, ali i građani propuštaju brojne pogodnosti koje on nudi.