OGROMNA GREŠKA SUDIJE: DŽEKINA ROMA REMIZIRALA S BORUSSIOM

Predvođeni Edinom Džeko kao kapitenom, izabranici Paula Fonsece večeras su s remizirali s Borussijom M'gladbach u meču trećeg kola Evropske lige odigravši 1:1.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nicolo Zaniolo je u 32. minuti domaći tim doveo u vodstvo.

Mladi fudbaler Rimljana pogodio je glavom nakon kornera koji je izveo Jordan Veretout, a kojeg je izborio upravo Dijamant.

Nekoliko minuta kasnije Veretout je mogao do druge asistencije, no Džekin pogodak poništen je zbog zakašnjelog pasa francuskog veznjaka.

U finišu susreta viđene su dvije dobre prilike.

Prvu je promašio Florenzi poslije odličnog proigravanja Džeke, a samo nekoliko trenutaka kasnije ništa precizniji nije bio ni Thuram na suprotnoj strani.

I kada se očekivao kraj, glavni sudija iz Škotske Willie Collum pokazao je na bijelu tačku, iako je lopta u lice pogodila Chrisa Smallinga.

Stindl je bio siguran izvođač najstrožije kazne za konačnih 1:1.

BEGOVIĆA “PRODALI” DEFANZIVCI QARABAGA

U drugom susretu grupe J istanbulski Bašakšehir je s 1:0 savladao austrijski Wolfsberger i to zahvaljujući golu Kahvecija iz 78. minute. Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća odigrao je cijeli meč za viceprvaka Turske, piše Faktor.ba.

Qarabag, za koji brani naš Asmir Begović, remizirao je na domaćem terenu protiv APOEL-a, a rezultat je na kraju glasio 2:2. Za nekadašnju “jedinicu” Zmajeva večeras su bili opasniji njegovi odbrambeni igrači, negoli napadači protivničkog tima.

Naime, nakon gola Qiuntana iz 13. minute kojim poveli prvaci Azerbejdžana, Begovića je matirao saigrač Medvedev u 29. minuti, da bi u sudijskoj nadokandi prvog poluvremena bh. golman ponovo kapitulirao.

Ovoga puta ga je savladao Hallenius, poslije velike greške kapitena domaće ekipe.

Stvar po Qarabag je spasio pogodak Ailtona iz 58. minuti za konačnih 2:2.

Golove s utakmice Qarabag – APOEL pogledajte OVDJE.