OLIMPIK NAKON PREOKRETA SAVLADAO TUZLA CITY, REMI SLOBODE I ZRINJSKOG

Fudbaleri Olimpika pobijedili su Tuzla City sa 3:2 u 16. kolu Premijer lige BiH.

Sarajevski tim danas je na Otoci uspio upisati tek treći trijumf u sezni, savaldavši Tuzla City nakon velikog preokreta.

Gosti iz Simin Hana dva puta su imala prednost. U vodstvo su došli već u 3. minuti golom Adnana Džafića, a izjednačio je Adnan Osmanović dvije minute kasnije sa bijele tačke. Novu prednost Tuzli donio je Badara Badji u 58. minuti, ali je Olimpik golovima Aladina Šišića i 76. i Adnana Osmanovića u 86. iz penala došao do pobjede.

Ovom pobjedom Olimpik je “pobjegao” sa posljednje pozicije na tabeli s bodom prednosti nad Krupom koja ima utakmicu manje.

U drugoj utakmici 16. kola Sloboda i Zrinjski na Tušnju su odigrali bez golova. Slobodi je ovo bio drugi uzastopni remi, dok je prekinuta serija Zrinjskog od tri vezane pobjede.

U prvoj utakmici ovog kola u petak je Željezničar u gostima pobijedio Mladost sa 4:0.

Od 15 sati igraju Velež i Sarajevo, a od 17 sati Borac i Široki Brijeg.

U posljednjem meču ovog kola u nedjelju se sastaju Radnik i Krupa.