OPLJAČKANA ZLATARA U BIH, UHAPŠENE DVIJE OSOBE IZ SRBIJE

Dvije osobe uhapšene su u Mrkonjić Gradu zbog pljačke zlatare u tom gradu.

Policija je u četvrtak uhapsila S.T. i G.O. oboje iz Odžaci, Republika Srbija, za koje sumnjaju da su počinili krivično djelo teška krađa.

Naime, u julu 2022. godine, u Policijsku stanicu Mrkonjić Grad, oštećeno lice prijavilo je da su dva nepoznata lica ušla u unutrašnjost zlatare, u Ulici Sime Šolaje, te isoristila nepažnju oštećenog i prema njegovoj izjavi otuđili zlatni nakit težine oko 50 grama.

-Operativnim radom na terenu i na osnovu prikupljenih informacija policija je došla do saznanja da postoje osnovi sumnje da su S.T. i G.O. počinili navedeno krivično djelo, te su 24. avgusta u Jezeru, zaustavili i kontrolisali mercedes kojim je upravljai G.O. sa kojim se u vozilu nalazila saputnica S.T.- naveli su iz Policijske uprave Mrkonjić Grad.

Policija je pretresla vozilo koje su koristili i tom prilikom pronađena je i privremeno oduzeta određena količina zlatnog nakita, dva mobilna telefona, 350 eura i 1.920 dinara.

-Policijski službenici nastavljaju rad na utvrđivanju da li se navedena lica mogu dovesti u vezu i sa drugim krivičnim djelima teške krađe izvršenim na području drugih gradova Republike Srpske i Bosne i Hercegovine- navode iz policije.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE

GUTERRES: POTREBAN POTPUNI PREKID VATRE U GAZI

0
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija (UN) Antonio Guterres u utorak se založio za potpuni prekid vatre u Pojasu Gaze i rekao da humanitarna pauza između Izraela i Hamasa ne rješava ključne probleme.