PETO MJESTO ZA LANU, NA MEDITERANSKIM IGRAMA DELFIN 50 METARA

Mlada bh. plivačica Lana Pudar (16) osvojila je peto mjesto u finalu Mediteranskih igara u Alžiru u disciplini 50 metara delfin.

Nakon što se jučer s vremenom 2:09.18 okitila zlatom u konkurenciji 200 metara delfin, Lana nije uspjela da osvoji novo odličje.

Lana je dionicu isplivala u vremenu 26.77, što je za 82 stotinke bilo slabije od pobjednice Anne Ntountounaki (25.95).

Naša plivačica će na Mediteranskim igrama u Alžiru nastupiti još u disciplini 100 metara delfin, a takmičenje je na programu u ponedjeljak.

Podsjetimo, Pudar je prošle godine osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u disciplini 200 metara delfin, dok je na juniorskom Evropskom prvenstvu u Rimu osvojila zlato na 100 metara delfin te srebra na 200 i 50 metara u istoj disciplini.

Odmah nakon posljednje utrke na Mediteranskim igrama, Lana putuje u Rumuniju, gdje će se u gradu Bukureštu održati Evropsko juniorsko prvenstvo koje traje od 5. do 10. jula i na kojem naša plivačica svoj prvi nastup ima već 6. jula u kvalifikacijama u disciplini 200 metara delfin.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.