POGLEDAJTE KAKO JE ZLATAN IBRAHIMOVIĆ SRUŠIO NAJLJUĆEG RIVALA: O OVOME BRUJI CIJELA ITALIJA

Na Giuseppe Meazzi odigran je gradski derbi između Intera i Milana u okviru 4. kola italijanske Serije A, a ‘gosti’ su na kraju slavili s 2:1 uz dva pogotka nevjerovatnog Zlatana Ibrahimovića.

“Gosti” su bolje otvorili meč, a do gola su došli nakon 12-13 minuta igre. Aleksandar Kolarov je faulirao Zlatana Ibrahimovića u svom šesnaestercu, pa je opravdano dosuđen penal za Rossonere.

Ibrahimović je gađao s 11 metara, Samir Handanović je odbranio, no 38-godišnji Šveđanin odbijenu loptu ipak posprema u mrežu. Samo nekoliko minuta kasnije, novi gol za Milan i opet Ibrahimović.

Poslije sjajne akcije iz kontre, Ibrahimović koristi dobar ubačaj Leaa s lijeve strane i matira Handanovića za već veliku prednost Milana. Uzbudljivo prvo poluvrijeme nastavljeno je novim golom.

U 28. minuti Ivan Perišić asistira Romeluu Lukakuu i Inter se vraća u utakmicu. Imao je Nicolo Barella dobru šansu u 32. minuti, ali je slabo šutirao, a do kraja prvog dijela još pokušaj Lukakua glavom, no ide lopta pored gola.

Pogledajte video OVDJE.

U nastavku je Inter krenuo po izjednačenje, Milan se branio i strpljivo čekao svoju priliku iz kontre.

Inter je uzaludno pokušavao da se spasi poraza, Milan je uspio izdržati i zasluženo ostvariti četvrtu uzastopnu pobjedu i sa 12 bodova je lider na tabeli.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.