POSTMESSIJEVA ERA ZA BARCU DOBRO POČELA: NA NOU CAMPU PAO REAL SOCIEDAD

U prvoj utakmici ove sezone u španskoj Primeri Barcelona je na svom Nou Campu pobijedil Real Sociedad rezultatom 4:2 i na najbolji mogući način započela pohod ka tituli.

Iako su mnogi bili skeptični po pitanju ove utakmice, obzirom da je ovo prvi zvanični susret nakon odlaska Lea Messija iz kluba, igrači Barce odigrali su fenomenalno, ako izuzmemo posljednjih 10-ak minuta, te igrom podsjetili na najbolje dane, kada su bili daleko najbolji tim na svijetu.

Igrači Ronalda Koemana dominirali su od starta, a prvu šansu smo vidjeli već nakon 60 sekundi kada je Braithwaite šutirao, ali Remiro odlično brani. U sljedećem napadu pokušao je i Griezmann, ali nije bio precizan.

U narednih 10-ak minuta Barca je mogla do vodstva, ali redom su promašivali Griezmann (dva puta) i Braithwaite.

Ipak zasluženo vodstvo donosi Pique, koji lijepom glavom pogađa nakon centaršuta Memphisa Depaya.

Depay je u 25. minuti mogao udvostručiti prednost, ali Remiro ponovo brani.

Duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Barca je stigla i do drugog gola. Lijepo je ubacio De Jong, a glavom loptu u mrežu zakucao Braithwaite za 2:0.

Nastavila je Barca s napadima i u drugom dijelu, a bilježimo šansu de Jonga u 50. minuti, ali nije bio precizan.

U 59. minuti Barca stiže i do trećeg gola, a nakon gužve i odbijanca ponovo zabija Braithwaite.

U nastavku utakmice Barca je kontrama ugrožavala gol Remira, međutim pravu dramu ipak gledamo u finišu susreta.

Igrala se 82. minuta kada je Bautista zabio za 3:1. Svega četiri minute kasnije Oyarzabal zabija sjajno iz slobodnjaka za 3:2 i pravi šok na tribinama za navijače Barce, koji su vjerujemo već ranije upisali tri boda.

Međutim, sve dileme oko pobjednika rješava Roberto u 91. minuti nakon asistencije igrača utakmice Martina Braithwaitea za konačnih 4:2.