POTVRĐENA OPTUŽNICA PROTIV KURIRA KCUS-A

Kantonalni sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva Kantona Sarajevo protiv Amera Ćate zbog krivičnih djela krivotvorenje službene isprave i pronevjere u službi.

Optužen je da je od početka februara  2010. do  septembra 2016. godine, obavljajući  poslove kurira u Službi za opće poslove Kliničkog Centra Univerziteta u Sarajevu u prijemnim knjigama izvršio ispravke 939 listova i 570 specifikacija utroška sredstava  te na osnovu tako krivotvorenih prijemnih listova i krivotvorene specifikacije, na blagajni preuzimao uvećani iznos novca.

Dakle, unoseći neistinite podatke te u namjeri pribavljanja protivpravne imovinske koristi prisvojio novac u iznosu od  85.816, 80 KM. Za navedeni iznos oštetio je Klinički centar Univerziteta u Sarajevu, saopćeno je iz Tužilaštva Kantona Sarajevo.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE

NOVA TRAGEDIJA NA BH. CESTAMA: U PREVRTANJU AUTOMOBILA, VOZAČ ISPAO IZ...

0
U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros, na regionalnom putu R 409 Bosansko Grahovo – Preodac, u mjestu Veliko Tičevo, smrtno je stradao 71-godišnji N. B. iz Bosanskog Grahova.