PREKRASAN GOL PORTA ŠKARICAMA, CHELSEA U POLUFINALU LIGE PRVAKA

Nogometaši Chelseaja plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su kroz dvije utakmice u Sevilli bili bolji od Porta. Susreti u španskom gradu igrani su zbog ograničenja u putovanjima između Portugala i Velike Britanije, a uspješnija je ondje bila engleska momčad koja je u prvoj utakmici slavila 2:0, a u drugoj tu prednost sačuvala uz poraz 0:1.

Jedini gol na današnjoj utakmici Porto je zabio u 94. minuti kada je lijepim udarcem preko glave precizan bio Mehdi Taremi.

Pogoci koje su Mason Mount i Ben Chilwell postigli prošle sedmice pokazali su se tako pogocima odluke. U tom susretu Porto je bio aktivniji suparnik koji je više prijetio, ali koji nije znao pospremiti loptu u suparničku mrežu.

Slično je bilo i danas, premda prijetnje nisu djelovale odveć ozbiljno niti s jedne strane. Samo je jedna utakmica ove sezone u Ligi prvaka dosad bila odigrana bez udarca u okvir gola do poluvremena, a tom susretu kijevskog Dinama i Fenerbahčea od utorka treba pribrojiti i ovaj.

Tačnije, prvi pokušaj koji je išao između stativa čekali smo do 66. minute kad je Uribe pucao glavom, a Mendy bez većih problema otklonio tu opasnost. Bio je to i jedini udarac u okvir sve do 93. minute kad je škaricama pogodio Taremi pa će se zahvaljujući prošlosedmičnoj utakmici slaviti u Chelseajevoj svlačionici.

STANIĆ: AGENCIJU ZA LIJEKOVE BIH FORMIRALI DODIK I ŠPIRIĆ