PREMIJER LIGA BIH: SARAJEVO RUTINSKI SLAVILO U POSUŠJU

Viceprvaci naše zemlje, ekipa Sarajeva pobijedila je danas na stadionu Mokri Dolac domaći tim Posušja rezultatom 2:0 i tako donekle se navijačima iskupila navijačima za ispadanje iz Evrope, ali i poraz u prošlom od Tuzla Cityja.

Danas ipak dilema nije bilo, mada je povratnik u najbolji rang našeg fudbala, ekipa posušja odigrala borbeno i hrabro.

Prvu priliku na utakmici bilježimo već u 6. minuti, ali Bagarić je nakon asistencije Velkoskog bio neprecizan.

Posušje je uzvratilo u 15. minuti, ali udarac Vranjića brani Dizdarević.

U 34. minuti vidjeli smo veliku šansu za izabranika Gorana Sablića, ali Bodul nije bio najprecizniji.

Sarajevo je zasluženo povelo u 40. minuti. Dupovac je poslao dugu loptu sa centra, odbrana Posušja je loše reagovala, Cmiljanić se sjajno snašao ispred gola i zabio za 1:0. Inače, bio je to njegov prvijenac u dresu Bordo tima.

U drugom poluvremenu Posušje je zaigralo mnogo ofanzivnije, te su u početnim minutama izvršili veliki pritisak na goste. Prvu veliku šansu za domaćina propušta Lauš u 65. minuti, ali Dizdarević brani sjajno.

Kazna za ovaj promašaj stigla je u 72. minuti, kada je Sarajevo povelo 2:0, a komičan autogol djelo je Ljubića.

Do kraja je ostalo 2:0, te je Sarajevo tako stiglo do prve pobjede u sezoni.

(Aldin Tiro)

VIŠI SUD U BEOGRADU ODREDIO PRITVOR DO 30 DANA DVOJICI UHAPŠENIH...

0
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu – Posebnog odjeljenja za organizovani kriminal je poslije saslušanja osumnjičenih S.R. i D.M. donio rješenje kojim je osumnjičenima odredio pritvor u trajanju do 30 dana, saopćeno je iz Višeg suda u Beogradu.