PREMIJER LIGA: SLOBODA I BORAC ZATVARAJU 13. KOLO

Danas (14 sati) je na programu posljednja utakmica 13. kola m:tel Premijer lige BiH u kojoj Sloboda dočekuje Borac koji na Tušnju nije slavio u osam godina.

U Tuzlu idemo s dosta samopouzdanja jer bi nam ta pobjeda značila punu, ali vidim kroz historiju da je Borac tamo loše prolazio, rekao je pouzdani, iskusni stoper Banjalučana Marko Jovanović te dodao:

Iskreno, iako spominjem statistiku, nikad se nisam njom vodio. One su tu da se ruše, bitno je kako ćemo mi ući u utakmicu. Svjesni smo kako će biti. Teren je loš, a trener zna da ih postavi tako da budu agresivni, kao što su u Banjoj Luci bili u prvom poluvremenu u drugom kolu, gdje smo se jako mučili.

Kako ističe, Borcu bi treba igrati kao u drugom poluvremenu utakmice s Mladosti u Doboju kod Kaknja (0:2).

• Moramo mi da budemo pravi, kao u drugom poluvremenu u Kaknju. Da izađemo sa dobrim stavom, agresivno. Trebamo preslikati ono što igramo kod kuće i na gostujuće terene i rezultat će biti dobar, dodao je Jovanović.