PREMIJER LIGA: ŽELJO VODIO DO 88. MINUTE, KULAŠIN DONIO BOD BORCU

Veliki derbi prvog kola Premijer lige BiH igrali su večeras na Grbavici, a domaći Željezničar sa novim trenerom Tomislavom Ivkovićem remizirao s aktuelnim prvacima, ekipom Borca, a bilo je 1:1.

U fenomenalnoj atmosferi na Grbavici i punim tribinama, Željo je bolje otvorio utakmicu. Izdvajamo pokušaje Subašića i Mujezinovića.

Iako brane titulu, Borac u prvom poluvremenu gotovo da nije pokazao ništa, dok je Željo svoju nadmoć krunisao golom u finišu.

Naime, igrala se 43. minuta kada je Bojo iskoristio dodavanje Subašića i savladao Ćetkovića za erupciju oduševljenja među igračima, ali i na tribinama.

U drugom dijelu gledali smo nešto ofanizivnije goste iz Banja Luke, koji su pokušali izbjeći poraz već na startu prvenstva.

Izdvajamo pokušaj Zakarića u 68. minuti, ali lopta je otišla preko gola.

Najbolju priliku za goste vidjeli smo u 76. minuti kada je Zakarić ubacio u peterac, a tamo su svi igrači promašili loptu, te je ostalo i dalje 1:0.

I kada su svi očekivali da će Plavi s Grbavice doći do velike pobjede i tri boda na startu novog prvenstva uslijedio je hladan tuš. Igrala se 88. minuta kada je Moraitis šutirao sa nekih 20-ak metara, Bender brani, ali se lopta odbija do Envera Kulašina koji pogađa za 1:1.

Ostalo je do kraja 1:1, čime mogu biti zadovoljniji gosti.