PRVACI PREGAŽENI: ASTON VILLA DEMOLIRALA LIVERPOOL I ZABILA IM SEDAM KOMADA

U okviru 4. kola engleske Premier lige Aston Villa je na svom terenu demolirala aktuelne prvake, ekipu Liverpoola rezultatom 7:2 i tako im nanijela vjerovatno jedan od najtežih poraza u historiji kluba.

Da će ovo biti duga noć za izabranike Jurgena Kloppa vidjelo se već nakon prvog poluvremena. Ipak, krenimo redom. Villa je povela već u 4. minuti kada je Watkins pogodio za 1:0.

Isti igrač je u 22. minuti zabio za 2:0 nakon asistencije Grealisha. Tračak nade za “redse” donio je Salah u 33. minuti, ali to je sve od prvaka u prvom poluvremenu.

Samo dvije minute kasnije Villa je povela 3:1, a strijelac je bio McGinn, da bi u 39. minuti Watkins zabio hat-trick za ubjedljivih 4:1 nakon prvog poluvremena.

U drugom dijelu ista meta, isto odstojanje. Villa je i dalje dominirala terenom, a tu dominaciju je krunisala sa još tri gola u mreži Allisona.

Prvo je Barkley u 55. minuti povisio na 5:1. Salah ponovo u 60. minuti pogađa za 5:2, ali to je bilo sve od “redsa”.

Konačan rezultat postavilo je Gralish sa dva gola u 66. i 75. minuti za nevjerovatnih 7:2.

Ovom pobjedom Aston Villa je pokazala da se nalazi u sjajnoj formi i trenutno je druga iza Evertona, dok je Liverpool zabilježio i prvi poraz u sezoni, ali svakako najteži.

Vrijedi također istaknuti da je pored Liverpoola i drugi veliki klub sa Otoka, Manchester United danas prošao katastrofalno. Naime, Tottenham je slavio na Old Traffordu 6:2.