REAL MADRID NOVI PRVAK EVROPE!

Real Madrid je novi prvak Evrope u fudbalu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Madriđani su u večerašnjem velikom finalu Lige prvaka odigranom u Parizu savladali Liverpool rezultatom 0:1 golom Viniciusa Juniora iz 59. minute.

Kraljevi su mudrom i strpljivom igrom uglavnom kontrolirali veći dio utakmice i potvrdili bolju formu koja ih je ove sezone vodila do titula španskog i evropskog prvaka.

Nije ih omeo ni poništeni gol Benzeme iz 44. minute prvog poluvremena, kada je nakon pregleda VAR snimka glavni arbitar odlučio poništiti gol zbog ofsajda.

Do kraja meča Redsi su uporno pokušavali postići izjednačujući pogodak, ali im to i pored brojnih šansi nije pošlo za rukom.

Liverpoolu je ovo drugo izgubljeno finale Lige prvaka protiv Madriđana, nakon što su 2018. godine u kijevskom finalu poraženi rezultatom 3-1.

Realu je ovo 14. titula prvaka Evrope u klupskoj historiji.