SARAJEVO I SLOBODA REMIZIRALI U PRIJATELJSKOM DVOBOJU

Treću prijateljsku utakmicu u fazi priprema za predstojeću sezonu FK Sarajevo je odigralo protiv tuzlanske Slobode.

Sloboda je vodila sa 0:1 na kraju prvog poluvremena, domaćin aktuelni prvak do kraja je izjednačio i završeno je 1:1.

Strijelac za goste je Said Husejinović a za domaćina Dupovac u posljednjoj minuti.

Od samog starta utakmice Sarajevo je vršilo pritisak, dok su gosti većinom bili opredjeljeni na odbranu svoga gola. Imalo je Sarajevo nekoliko prilika preko Miličevića, Tatara i Oremuša, ali nije bilo većih opasnosti po gol Tuzlaka.

Ipak, prvi do gola došli su gosti, igrala se 30. minuta kada Husejinović udarcem sa 15-tak metara matira Kovačevića. Desetak minuta kasnije odlična prilika za Tatara nakon lopte Mustedanagića, ali brani to golman Slobode.

Do kraja poluvremena Sarajevo je napadalo, ali bezuspješno, te se na odmor otišlo pri rezultatu 0:1. U drugom poluvremenu FK Sloboda izašla je na teren sa promijenjenim sastavom, dok domaći nisu pravi izmjene.

Na startu drugog poluvremena gosti su imali dvije poluprilike, ipak najbolju šansu imalo je Sarajevo u 53. minuti susreta kada Tatar pokušava sa distance, ali golman gostiju ipak nekako brani taj udarac. Nakon toga igra se prebacila na sredinu terena, te nismo vidjeli većih prilika do 65. minute kada se Mustedanagić našao u dobroj prilici, ali ostalo je 0:0.

Do kraja utakmice u igru su ušli Cruz i Velkoski, a upravo je nakon ubačaja Cruza u 90. minuti defanzivac Bordo ekipe, Amer Dupovac, postigao pogodak za izjednačenje i konačan rezultat 1:1.

FK Sarajevo sljedeću pripremnu utakmicu igra u nedjelju, a protivnik će biti poznat narednih dana. Izabranike Vinka Marinovića očekuje i generalka protiv ekipe GOŠK-a koja je planirana za 26. juli.