RIAD BAJIĆ PONOVO JUNAK ASCOLIJA

Pomalo zaboravljeni bh. reprezentativac Riad Bajić, nastavlja oduševljavati svojim igrama u Seriji B, gdje kao posuđen igrač Udinesea, igra za Ascoli.

U 34. kolu drugog razreda italijanskog fudbala, Ascoli je kao gost pobijedio SPAL rezultatom 2:1, a junak meča bio je upravo naš Riad Bajić, koji je postigao pobjedonosni gol za svoj tim.

Domaći tim je poveo preko Mattije Valotija u 26. minuti, a Ascoli je izjednačio golom Abdelhamida Sabirija u 42. minuti. Odluka je pala u nastavku, kada je Bajić u 53. minuti sjajno ispratio centaršut D’Orazia i udarcem glavom pogodio je za 2:1 i važan trijumf svog tima.

Pogledajte video OVDJE.

Ascoli je tako produžio nadu da se može domoći opstanka, s obzirom na to da se četiri kola prije kraja nalazi na 16. poziciji na tabeli, sa 37 bodova, koliko ima i 15. Pordenone. U slučaju da ostane na 16. poziciji, Ascoli će morati igrati play-out za ostanak u Seriji B.

Za bajića, koji se na kraju sezone vraća u Udinese, gdje će vjerovatno i ostati u narednoj sezoni, ovo je ujedno bio i deveti gol u sezoni, a na svom kontu ima upisanu i jednu asistenciju.