ROMA BEZ DŽEKE SLAVILA PROTIV JUVENTUSA U TORINU, IBRAHIMOVIĆ PONOVO SJAJAN U POBJEDI MILANA

U posljednjem kolu italijanske Serije A večeras je odigrano pet susreta.

Derbi se igrao u Torinu između novih-starih prvaka Juventusa i Rome, našeg Edina Džeke.

Na kraju je Roma slavila rezultatom 3:1 Juve, koji je ruku na srce nastupio u rezervnom sastavu.

Golove za Romu, za koju večeras nije igrao naš Džeko postigli su Kalinić i Perotti (dva puta), dok je za Staru damu strijelac bio Higuain.

Milan je na San Siru savladao Cagliari rezultatom 3:0, a ponovo je dominirao Zlatan Ibrahimović. Domaći su poveli već u 11. minuti kada je Klavan pogodio vlastitu mrežu.

U drugom dijelu prvo je Ibrahimović povisio na 2:0, da bi Castillejo pogodio za 3:0 u 57. minuti što je bio i konačan rezultat.

U ostalim utakmicama Brescia i Sampdoria podijelili su bodove odigravši 1:1, Inter je slavio na gostovanju kod Atalante 2:0, dok je Napoli bio bolji od Lazia rezultatom 3:1.

Juve je prvak, Inter, Atalanta i Lazio će u Ligu prvaka, dok će Roma igrati Evropa ligu. Da li će im se tamo pridružiti i Milan znat će se nakon kvalifikacija za to takmičenje.