ROMA ZAVRŠILA EVROPSKU EPIZODU: DŽEKO I DRUŠTVO ISPALI OD SEVILLE

Ekipa Paula Fonsece završila je ovu sezonu u Duisburgu.

Naime, Roma, predvođena kapitenom Edinom Džekom poražena je od Seville u okviru osmine finala Evropske lige rezultatom 2:0.

U potpunoj dominaciji, posebno u prvom dijelu, tim iz Andaluzije je zasluženo slavio, a pitanje pobjednika riješeno je u svega 20-ak minuta.

Prvo je nekadašnji fudbaler Reala Reguilon nakon asistencije Banege u 22. minuti doveo Sevillu u vodstvo od 1:0.

Nastavila je Sevilla i dalje da atakuje na gol Lopeza, a rezultat se nije promijenio do finiša prvog dijela.

Tada je Ocampos poslao loptu u šesnaesterac Rome, a Nesyri pogađa za 2:0.

U drugom dijelu Roma je zaigrala nešto ofanzivnije, a vrijedi istaknuti šansu Mkhitaryana u 51. minuti koji nije bio precizan.

Drugu veliku šansu za Romu propušta naš Džeko, koji se odlično snašao na vrhu šesnaesterca, šutirao iz okreta, ali je lopta završila pored gola.

Vrijedi istaknuti i prečku Banege u finišu utakmice, ali je ostalo 2:0 za Sevillu.

Tim Julena Lopeteguija se tako plasirao u četvrtfinale Evropske lige, gdje čeka boljeg iz duela Wolverhampton i Olympiakos.