RONALDO ZA HISTORIJU: BLITZKRIEG PORTUGALA ZA VISOKU POBJEDU PROTIV MAĐARSKE

Aktuelni prvaci Evrope selekcija Portugala u prvoj utakmici grupe F Evropskog prvenstva danas na Puskas Areni u Budimpešti savladali domaću Mađarsku rezultatom 3:0, ali ovaj rezultat, bar prema viđenom nije najbolje mjerilo.

Razlog za to jeste što je do 84. minute bilo 0:0, a Portugal je dotad jalovo napadao, ali i u nekoliko navrata promašivao zicere.

Treba istaknuti promašaje Ronalda i Jote. I u nastavku su gosti imali terensku inicijativu, ali pravu eksploziju vidjeli smo u posljednjih pet minuta.

Prvo je Guerreiro postigao vodeći gol za Portugal, a dvije minute kasnije dosuđen je penal za goste nakon prekršaja Orbana. Ronaldo je zatresao mrežu te postigao svoj 10. pogodak na evropskim prvenstvima.

I kada su svi čekali posljednji sudijski zvižduk, sjajni Ronaldo je u sudijskoj nadoknadi postigao svoj drugi, a za Portugal treći pogodak za konačnih 3:0.

Inače, Ronaldo se sa ova dva gola osamostalio na listi najboljih strijelaca na evropskim prvenstvima. Sada ima 11 golova na svom kontu, dva više od Michela Platinija.

ANALITIČARI UPOZORILI: ETIOPIJA TONE U HAOS, POTREBAN JOJ JE DEJTONSKI SPORAZUM...