NaslovnicaSPORTZIMSKI SPORTOVI

ZIMSKI SPORTOVI

BOSNA I HERCEGOVINA IPAK IMA MEDALJU SA OLIMPIJSKIH IGARA: SEAD IZ PEKINGA DONIO SREBRO

0
Bh. predstavnici na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu nisu zabilježili najbolje rezultate, ali Bosna i Hercegovina ipak ima osvajača medalje.

KRAJ ZIMSKIH OLIMPIJSKIH IGARA U PEKINGU, NAJUSPJEŠNIJI SPORTISTI NOVREŠKE

0
Na stadionu "Ptičje gnijezdo" u Pekingu u toku je svečana ceremonija zatvaranja 24. zimskih olimijskih igara.

FINSKA PRVI PUT OSVOJILA OLIMPIJSKO ZLATO U HOKEJU

0
Finska je prvi put u svojoj historiji osvojila naslov olimpijskog prvaka u hokeju na ledu pobijedivši u finalu u Pekingu Rusiju s 2:1 (0:1, 1:0,1:0).

TREĆI SLUČAJ DOPINGA NA ZOI U PEKINGU

0
Na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu zabilježen je treći slučaj dopinga. Međunarodna agencija za doping testiranje (ITA) danas je potvrdila pozitivan test na zabranjene supstance kod ukrajinske vozačice boba Lydie Hunko.

RUSKA KLIZAČICA: GOTOVO JE, NIKAD VIŠE NEĆU STATI NA LED

0
Aleksandra Trusova, ruska klizačica, bila je toliko ljuta što nije osvojila zlato da je urlala nakon nastupa i poručila da se više nikad neće baviti ovim sportom.

ILMA KAZAZIĆ, NAJUSPJEŠNIJA BH. PARAOLIMPIJKA U OTVORENOM STUDIJU: MOJA MISIJA JE DA SE PARASKIJANJE...

0
Bosanskohercegovačka paraolimpijka, alpska skijašica Ilma Kazazić uprkos nedavno zadobijenim povredama zabilježila je uspjeh na Evropskom kupu u alpskom skijanju za osobe sa invaliditetom koje je održano od 8. do 13. februara u Švicarskoj.

NAJBOLJA BH. SKIJAŠICA ODUSTALA U DRUGOJ VOŽNJI ALPSKE KOMBINACIJE

0
Nakon prve vožnje spusta alpske kombinacije u kojoj se zauzela visoko 20. mjesto, najbolja bh. skijašica je, nažalost, odustala u drugoj, slalomskoj vožnju.

SJAJNA ELVEDINA MUZAFERIJA ZAUZELA 20. MJESTO NAKON PRVE VOŽNJE ALPSKE KOMBINACIJE

0
Elvedina Muzaferija, najbolja bh. skijašica, zauzela je 20. mjesto nakon prve vožnje u disciplini alpska kombinacija na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

UKRAJINKA U CENTRU SKANDALA: NOVI SLUČAJ DOPINGA U PEKINGU

0
Ukrajinska skijaška trkačica Valentina Kaminska nova je dopingovana takmičarka na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, objavila je u srijedu Međunarodna agencija za testiranje (ITA).

PEKING: LOKMIĆ OSVOJIO 27. MJESTO U OLIMPIJSKOM SLALOMU

0
Bh. skijaš Emir Lokmić osvojio je 27. mjesto u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.