Grupa od oko 500 rudara iz Zenice i Breze okupila se danas u Sarajevu ispred sjedišta Vlade FBiH i blokirala saobraćaj.
Poručili su da u 12 sati ulaze u zgradu i ne bude li rješenja i dogovora usvajaju odluku o generalnom štrajku i masovnom protestu, javlja Klix.
Rudari su stigli autobusima i na protestu upozorenja se okupili nezadovoljni nezadovoljni primjenom kolektivnog ugovora.
Očekuju da ih na pregovore primi resorni ministar Nermin Džindić i premijer FBiH Fadil Novalić.
Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.