SAVRŠENE KOKOS KUGLICE OD SAMO ČETIRI SASTOJKA: KOLAČIĆI KOJI SE TOPE U USTIMA!

Slasne, sočne i svima omiljene rafaelo kuglice od samo četiri sastojka. Obožavat ćete ovaj recept!

Potrebni sastojci:

  • 100 grama kokosovog brašna (plus 50 grama za valjanje)
  • 300 grama bijele čokolade
  • 150 ml slatke pavlake
  • orašasti plodovi po želji (lješnjak, badem, orah)

Priprema:

1. Čokoladu izlomite na komadiće. Zagrijte slatku pavlaku do ključanja, a potom je prelijte po čokoladi. Miješajte kašikom dok se čokolada skroz ne otopi i ne dobijete kompaktnu masu.

2. U smjesu čokolade i pavlake dodajte kokos, pa ostavite da se ohladi na sobnoj temperaturi. Prohlađenu smjesu stavite u frižider na sat vremena da se dodatno stegne.

3. Kašičicom vadite smjesu, pa rukama oblikujte kuglice i uvaljajte ih u kokos. Postupak ponavljajte sve dok ne potrošite cijelu smjesu. Po želji u sredini svake kuglice stavljajte orah, badem ili lješnjak (ovaj korak možete i da preskočite). Kuglice čuvajte na hladnom.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE