SJAJNA IDEJA ZA JEDNOSTAVAN I UKUSAN OBROK

Ovo jelo razveselit će i mlađe i starije članove vašeg domaćinstva!

Sastojci:

  • tri šoljice pire krompira
  • šoljica salame izrezane ne kockice
  • 2 supene kašike usitnjenog mladog luka
  • 1 čajna kašikica soli
  • sir narezan na kockice
  • šoljica brašna
  • 3 jaja
  • krušne mrvice
  • ulje ili mast
Ilustracija

Priprema:

Pire krompir začinite te mu dodajte salamu i mladi luk pa sve dobro izmiješajte.

Ako je krompir premekan, dodajte brašna kako bi smjesa bila čvršća.

Od krompira naprvite loptice tako da u svaku stavite jednu kockicu sira.

Oblikujte loptice, uvaljajte ih u brašno pa u jaja te u krušne mrvice i pržite kratko u dubokom ulju ili masti.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE

ZA 10 MJESECI 2023. BROJ TURISTA U BIH POVEĆAN ZA 19,1...

0
U periodu januar – oktobar 2023. godine turisti su u Bosni i Hercegovini ostvarili 1.350.591 posjetu, što je za 19,1 posto više u odnosu na isti period 2022. godine i 2.897.095 noćenja, što je za 14,9 posto više u odnosu na isti period 2022. godine.