SLAVNI MILAN PRED ISPADANJEM IZ LIGE PRVAKA: BOD SA SAN SIRA ODNIO PORTO

U okviru grupe B u terminu od 18:45 Milan je na svom San Siru remizirao s Portom, a bilo je 1:1.

Trenutni lider u Seriji A je ovim rezultatom dodatno zakomplicirao borbu za prolazak u osminu finala, obzirom da u posljednja dva kola mora zabilježiti dvije pobjede.

Porto je u večerašnjoj utakmici poveo već u 6. minuti, a strijelac je nakon asistencije Grujića bio Diaz.

Milan ne do izjednačenja stigao u 61. minuti, a vlastitu mrežu pogodio Mbemba za tada 1:1.

Nakon toga domaćini su krenuli po pobjedu, ali ni Ibrahimović, te naš Krunić nisu puno pomogli u tom naumu.

Naprotiv, Milan je dobro i prošao, obzirom da je Porto do kraja utakmice imao mnogo više prilika za gol, a izdvajamo prečku Otavia.

Milan se nakon ovog kola nalazi na posljednjem mjestu sa svega jednim osvojenim bodom, dok je Porto drugi i vodit će veliku borbu s Atletico Madridom za odlazak u osminu finala Lige prvaka.