SPUŠTENA ZAVJESA NA FUDBAL U BIH: SARAJEVO OSVOJILO KUP, BORAC PRVENSTVO I SVI SRETNI

FK Sarajevo osvajač je Kupa BiH za sezonu 2020./2021. godinu.

Bordo tim danas je na terenu u Trening centru NS BiH u Zenici savladao nedavno krunisane nove prvake naše zemlje ekipu Borca, nakon penala (4:1), a u regularnom dijelu bilo je 0:0

Inače, ovo je Sarajevu sedma titula u najmasovnijem klupskom takmičenju u BiH i po tom parametru sada su apsolutni rekorderi ispred Željezničara, koji ima šest osvojenih Kupova.

U relativno dosadnoj utakmici u prvom poluvremenu nismo mogli vidjeti mnogo toga, osim jalovih pokušaja Sarajeva, koje potresa velika kriza.

Ipak prvu veliku šansu imali su fudbaleri Borca u 33. minuti, kada je Mehanović šutirao pored gola iz neposredne blizine.

Sarajevo je uzvratilo četiri minute kasnije kada je Jukić ostao sam, ali šutira pored gola, te se rezultatom 0:0 odlazi na odmor.

U drugom dijelu gledali smo nešto bolji fudbal. Već u 47. minuti kapiten Borca Vranješ pogađa mrežu, ali gol se poništio zbog ofsajda.

Novu veliku šansu za Sarajevo vidjeli smo u 59. minuti kada je Mehanović zamalo pogodio vlastitu mrežu.

U 67. minuti Mešanović je izašao sam pred golmana borca, međutim sa gol linije loptu izbacuje Ćosić.

Posljednju veliku šansu na utakmici imali su fudbaleri Borca, ali šut Milivojevića brani odlično Kovačević.

Na kraju se pristupilo izvođenju penala, gdje su više sreće imali fudbaleri Sarajeva koji su tako po sedmi put u historiji osvojili Kup BiH.

(Aldin Tiro)

BORELL POZDRAVIO SANKCIJE: TO JE VAŽAN KORAK PROTIV ORGANIZOVANOG KRIMINALA NA...