TEŠKA POBJEDA NA KOŠEVU PROTIV TUZLE: AHMETOVIĆ ZABIO ZA NOVA TRI BODA

U okviru trećeg kola Premijer lige BiH, aktuelni prvaci naše zemlje, ekipa Sarajeva savladala je Tuzla City rezultatom 1:0.

Naime, tim Vinka Marinovića bio je pod imperativom pobjede, nakon prošlosedmičnog razočarenja i remija protiv Mladosti.

Ofanzivno su i krenuli.

Prvu šansu na utakmici vidjeli smo u 13. minuti kada je Tatar šutirao, a Fejzić dobro odbranio.

Novu priliku za bordo tim propušta Đokanović u 20. minuti, ali nije bio precizan.

U 26. minuti vidjeli smo dotad najbolju šansu za domaćina. Ahmetović je izašao sam pred Fejzića, ali golman gostiju brani njegov pokušaj.

Uzvratila je i Tuzla City. Igrala se 34. minuta kada je Badji pogodio stativu nakon kornera gostiju.

Samo minut kasnije, domaći tim je kaznio ovaj promašaj. Rahmanović je upisao asistenciju, a Ahmetović lijevom nogom pogađa za 1:0.

Nastavio je prvak s napadima, a narednu šansu propušta Tatar.

U 40. minuti nova dobra prilika za Tuzlu, ali Ubiparip nije bio precizan.

Do kraja još jedna kolosalna šansa za goste, ali u dva navrata, prvo Kojić, a kasnije i Badji ne pogađaju mrežu Kovačevića, te se odlazi na odmor vodstvom domaćina od 1:0.

U drugom poluvremenu bolja igra gostiju, koji su u nekoliko navrata opasno zaprijetili Kovačeviću. Izdvajamo šanse Nukića i Ramića.

U jeku bolje igre gostiju, Sarajevo je moglo do drugog gola. Naime, Tatar je ubacio, a Velkoski propušta veliku šansu da iz lagane pozicije pogodi za 2:0.

U finišu mogla je Tuzla City do boda. Nevjerovatnu šansu nije realizirao Ramić.

Ostalo je do kraja 1:0 za aktuelne prvake, koji su teškom mukom stigli do druge pobjede u sezoni, protiv odlične Tuzle.

Sarajevo je nakon ove pobjede na drugom mjestu sa sedam bodova, dva manje od vodećeg Želje.