TOKIO 2020: RUKOMETAŠICE CRNE GORE ELIMINISANE U ČETVRTFINALU

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore nije uspjela da se domogne borbe za medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju. U četvrtfinalu Crnogorke su poražene od selekcije Olimpijskog komiteta Rusije rezultatom 26:32 (15:17), javlja Anadolu Agency (AA).

Ruskinje su od samog starta dale do znanja Crnogorkama da su favoriti. Brzo su povele 4:0, a zatim i 7:1 u sedmoj minuti. U nastavku prvog poluvremena OK Rusije je održavao prednost, da bi Crna Gora odigrala sjajan finiš te serijom 4:0 na odmor otišla sa svega dva gola zaostatka (15:17).

Na otvaranju drugog dijela igre Crnogorke su se dobro držale do 40. minute, kada rivalke ponovo bježe na osjetniju razliku, 28:22 u 47. minuti. Do kraja OK Rusije je bez većih problema održavao prednost i zasluženo se plasirao u polufinale.

Najefikasnije u pobjedničkom sastavu bile su Anna Vyakhireva sa osam i Polina Kuznetsova sa pet golova, dok je sjajna na golu bila Anna Sedoykina sa 13 odbrana. Kod Crnogorki fenomenalne su bile Jovanka Radičević sa deset i Đurđina Jauković sa osam golova, ali nedovoljno za pobjedu.

U drugom završenom četvrtfinalnom ogledu Norveška je rezultatom 26:22 savladala Mađarsku. U preostala dva četvrtfinala sastaju se: Švedska – Južna Koreja i Francuska – Holandija.

GRADONAČELNIK ISTOČNOG SARAJEVA PRIZNAO: BIO SAM PIJAN, ODGURNUO SAM NEKE LJUDE,...