TOTTENHAM SE POIGRAO NA OLD TRAFFORDU: ‘PIJETLOVI’ DEMOLIRALI UNITED I UTRPALI IM ŠEST ‘KOMADA’

Derbi susret 4. kola engleskog Premiershipa danas su na Old Traffordu igrali Manchester United i Tottenham, kojeg sa klupe predvodi upravo bivši trener Crvenih đavola Jose Mourinho.

Na kraju im se “Posebni” žestoko osvetio, a Spursti su deklasirali United sa čak 6:1, što je jedan od najtežih poraza domaćeg tima u historiji.

Ipak, nije tako loše krenulo za United, obzirom da su poveli već u 2. minuti, a siguran sa bijele tačke bio je Fernandes. Ipak do 7. minute gosti iz Londona su vodili.

Prvo je Ndombele u 4. minuti izjednačio, a već u 7. Son je pogodio nakon asistencije Kanea.

Ključni detalj utakmice desio se u 28. minuti kada je Martial dobio direktan crveni karton zbog nesportskog ponašanja. Do kraja prvog poluvremena Tottenham je zabio još dva puta.

Prvo je najbolji igrač ovog tima Kane zabio za 3:1 u 30. minuti, da bi Son drugim golom na utakmici povisio na 4:1.

Drugo poluvrijeme bilo je čisto odrađivanje posla za “Pijetlove”, koji su uspjeli do kraja zabiti još dva gola.

Prvo je u 51. minuti Aurirer zabio za visokih 5:1, da bi u 79. minuti konačnih 6:1 postavio Harry Kane iz penala.

Tottenham se nakon ovog slavlja probio na petu poziciju sa 7 bodova, dok je United 16.