Dvije osobe koje su bile zaražene koronavirusom preminule u posljednja 24 sata u susjednoj Hrvatskoj, podaci su koje je objavio Nacionalni stožer civilne zaštite na redovnoj konferenciji za medije.
Maja Grba-Bujević, načelnica Kriznog stožera
Ministarstva zdravstva, kazala je kako je broj zaraženih porastao za 31 te je
ukupan broj sada 1.981.
Dosad je u Hrvatskoj izvršeno 28.853
testiranja, a u posljednja 24 sata tretirano je 1.231 osoba. Oporavilo se 883
onih kod kojih je ranije pronađen virus.
Grba-Bujević kazal je kako je trenutno
hospitalizirano 321, a kako je na respiratoru 19 pacijenata.
- Kao što znamo situacije je jako
dobra, to ne ocijenjujemo samo mi tako nego i druge zemlje. To nije razlog za
slavlje, znamo jasno, svi ističu koji su svjesni situacije, da ne možemo
računati da smo riješili situaciju – istakla je Alemka Markotić, direktorica
Klinike za infektivne bolesti “Dr. Fran Mihaljević” u Zagrebu.
Danas je premijer Andrej Plenković iznio
plan popuštanja poduzetih mjera. Od 11. maja vrtići i škole do 4. razreda bi
mogle početi sa radom kao i ugostiteljski objekti na otvorenom.
Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa ‘GLEDAJ Hayat‘ na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.