U NASTAVKU PREMIJER LIGE BIH VELEŽ UPISAO SIGURNU POBJEDU

U Mostaru je danas nastavljena BH Telecom Premijer liga BiH utakmicom 20. kola između FK Velež i FK Zvijezda 09. Nakon 90 minuta igre, Rođeni su upisali sigurnu pobjedu rezultatom 2:0. Strijelci su bili Brandao i Vehabović.

Rođeni su od prve minute krenuli prema golu gostiju, sa namjerom da što prije dođu do prednosti. Prvu šansu imao je Fajić, nakon sjajne akcije Ovčine i Ćosića, ali je odbrana Zvijezde dobro reagovala.

Ipak, odbrana gostiju nije mogla ništa u 23. minuti kada je Fajić sjajno uposlio Brandaa, koji pogađa za vodstvo Veleža 1-0. Gosti su pokušali uzvratiti preko Tojčića, čiji udarac glavom nakon prekida ide preko gola.

Velež se nije zadovoljio golom, pa su nastavili sa napadima. Fajić je u dva navrata pokušao, u 30. i 35. minuti, zatim Pršeš u 37. minuti, ali bez promjene rezultata. Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, tako da se na odmor otišlo sa vodstvom Veleža 1-0.

Drugo poluvrijeme Velež otvara u istom sastavu, i u istom ritmu. Prvu priliku u nastavku igre imao je Zvonić, kada je nakon kornera šutirao glavom, ali je golman Vuljanac odbranio.

U 58. minuti Velež dolazi do drugog gola, a strijelac je Edo Vehabović. Upravo je Vehabović ustupio mjesto na terenu Samiru Radovcu u 70. minuti, koji na taj način debituje za Rođene. Ubrzo nakon toga, u 76. minuti, Cvijanović je zamjenio Ovčinu.

U 81. minuti Fajić je imao priliku da iskoristi grešku golmana Vujanca, ali njegov udarac ide pored gola. Nakon toga, izvršena je treća izmjena, Dario je zamijenio Hasanovića, čije je mjesto u veznom redu zauzeo Ćosić.

Do kraja utakmice pokušali su Ćosić i Ćivić, ali nije bilo promjene rezultata. Na kraju, sigurna pobjeda Veleža na otvaranju drugog dijela sezone BH Telecom Premijer lige BiH, piše Fkvelez.ba.