UDRUGA FRANAK PROGLASILA POBJEDU NAD OSAM BANAKA

Predstavnici Udruge Franak objavili su ispred Vrhovnog suda Republike Hrvatske konačnu pobjedu u kolektivnoj tužbi protiv osam banaka koje su ugovarale nepoštene kredite u švicarskim francima.

Nakon što je Vrhovni sud Hrvatske odbio žalbe banaka na posljednju presudu nižestupanjskog suda, čime je osam banaka u Hrvatskoj proglašeno krivim zbog načina na koji su ugovarale promjenu tečaja, odnosno valutnu klauzulu, a ne samo nepošteno ugovorene kamatne stope, Udruga Franak proglasila je pobjedu za 125.00 dužnika u valuti CHF na području Hrvatske.

Vrhovni sud je presudio kako su se u ugovorima kredita u švicarskim francima koristile “nepoštene i ništetne ugovorne odredbe” te da se o valutnoj klauzuli nije “pojedinačno pregovaralo”.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE

SEBIJA IZETBEGOVIĆ: BORBA ZA DEMOKRATSKU I GRAĐANSKU BIH TRAJE, MORA SE...

0
Sebija Izetbegović, generalna direktorica Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu i zastupnica u Skupštini Kantona Sarajevo, dala je podršku današnjim protestima u Sarajevu.