UKRAJINA TEŽE OD OČEKIVANOG SAVLADALA SJEVERNU MAKEDONIJU

U prvoj utakmici današnjeg programa Ukrajina je u okviru grupe C savldala Sjevernu Makedoniju rezultatom 2:1 i tako se vratila u borbu za plasman u osminu finala.

S druge strane Sjeverna Makedonija je gotovo sigurno izgubila šanse za plasman dalje.

Utakmica je počela u dominaciji Ukrajine, koja je u nekoliko navrata u prvih pola sata ozbiljno ugrozila gol Sjeverne Makedonije.

Kruna bolje igre stigla je u 29. minuti kada je Yarmolenko zabio za 1:0.

Svega pet minuta kasnije Ukrajina je povisila svoje vodstvo, a lijepu akciju rutinskim golom završava Yaremchuk.

U drugom dijelu vidjeli smo nešto bolju igru Sjeverne Makedonije koja je uspjela smanjiti prednost Ukrajine. Igrala se 57. minuta kada je Alioski pogodio nakon što je prethodno promašio penal.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, mada treba naglasiti da je Ukrajina promašila i penal, odnosno Dimitrievski je sjajno odbranio.

(Aldin Tiro)

KATICA NEZADOVOLJAN: NE MOŽEMO NABAVITI BODY KAMERE ZBOG ZAKONA O JAVNIM...

0
Ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Admir Katica izrazio je nezadovoljstvo zbog kompliciranosti Zakona o javnim nabavkama i provođenja procedura u vezi s nabavkom "body kamera" koje će nositi policijski službenici prilikom kontakta s građanima, odnosno učesnicima u saobraćaju.