UOČI SJEDNICE IO NSBIH: KO ĆE BITI NOVI SELEKTOR ZMAJEVA?

Nogometna Bosna i Hercegovina danas željno očekuje vanrednu sjednicu Izvršnog odbora NSBiH (15 sati) na kojoj će centralna tema skupa bit će A reprezentacija.

Kako je najavljeno, pred čelnici nogometne vlade bit će analiza loših rezultata Zmajeva u aktuelnim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Predsjednik NSBiH Elvedin Begić u Jerevanu je u hotelu imao sastanak sa Prosinečkim. Prve informacije su govorili da je Begić uspio ubijediti Prosinečkog da ostane na klupi, ali je Robi po dolasku u Sarajevo prisutnim novinarima kazao da “nasljedniku želi mnogo sreće u daljnjem radu”.

Informacije iz NSBiH do kojih je došao Radiosarajevo govore da će Izvršni odbor danas formirati radnu grupu koja će imati zadatak da napravi spisak kandidata i eventualno obaviti razgovore s njima.

“Selektora ćemo, ako se usvoji ostavka Prosinečkog, dobiti za 10 dana”, dodao je isti izvor.

Nogometnu javnost svakako zanimaju i kandidati. Prve informacije iz NSBiH govore da su u opciji samo dva imena – Vinko Marinović i Safet Sušić.

Tu je i Zlatan Nalić, koji je trenutno bez posla kada je otišao iz FK Slobode.

Prva opcija je daleko bliža i realnija, jer se Sušić nalazi u Parizu. Informacije govore da nema ništa protiv da ponovo razgovara s predsjednikom Begićem. Sušić je jedini selektor koji je BiH odveo na veliko takmičenje, u Brazil 2014. godine.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.

NAJNOVIJE