Građanski pokret URA zatražio je od Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) i Uprave policije procjenu bezbjednosti lidera Dritana Abazovića i njegove imovine.
U dopisu direktorima te dvije institucije Dejanu Peruničiću i Veselinu Veljoviću izražava se očekivanje da će se obaviti detaljna procjena kada su u pitanju ugroženost života, psihičkog integriteta, privatnosti i ličnih prava.
Direktor GP URA Zoran Mikić je u odvojenim dopisima Peruničiću i Veljoviću naveo da očekuje njihovu hitnu reakciju, imajući u vidu narasle tenzije u javnosti a kako bi se izbjegla bilo kakva opanost po bezbjednst Abazovića.
Po zakonu procjenu bezbjednosti obavlja ANB na zahtjev UP.
Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.
Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.