USPJEŠAN PJANIĆEV DEBI ZA BARCU U LIGI PRVAKA, UNITED ŠOKIRAO PSG U PARIZU

Naš reprezentativac Miralem Pjanić imao je uspješan debi za svoj novi tim u Ligi prvaka. Barcelona je na Nou Campu pobjednički krenula u pohod na "klempavi" pehar trijumom nad Ferencvarosom, za koji je nastupao još jeda bh. reprezentativac Eldar Čivić.

Blaugrana je slavila 5:1, a sve je bilo riješeno već nakon prvog poluvremena. Messi je u 27. minuti pogodio iz penala za 1:0, a u finišu prvog dijela najljepšu akciju na utakmici odigrali su de Jong i Fati, a mladi napadač Barce je rutinski pogodio za 2:0.

Na 3:0 povisio je Coutinho u 52. minuti. Počasni gol za Ferencvaros postigao je Kharatin sa bijele tačke, a prethodno je Pique zaradio crveni karton.

Na 4:1 povisio je Pedri u 83. minuti, da bi konačnih 5:1 postavio Dembele u finišu utakmice.

U derbiju večeri u okviru grupe H viceprvaci Evrope PSG i Manchester United, a neočekivano do pobjede stigli su gosti sa Old Trafforda.

United je poveo u 23. minuti kada je Fernandes bio siguran sa bijele tačke. Izjednačenje PSG-u donio je Martial, koji je pogodio vlastitu mrežu.

Pobjedu “Crvenim đavolima” donio je Rashford u 87. minuti nakon asistencije Pogbe.

U istoj grupi Leipzig je savladao Basaksehir, našeg Edina Višće rezultatom 2:0. Dvostruki strijelac bio je Angelino.

Lazio je u okviru grupe F u Rimu lakše od očekivanog savladao Borussiu iz Dortmunda, a bilo je 3:1. Strijelci za “nebesko plave” bili su Immobile i Akpa Akpro, dok je Hitz pogodio vlastitu mrežu. Strijelac gola za “milionere” bio je Haaland.

I konačno u grupi E Chelsea je na Stamford Bridgeu remizirao sa Sevillom, a bilo je nepopularnih 0:0. U drugoj utakmici iste grupe Rennes i Krasnodar su odigrali 1:1.