UTJEHA ZA STARU DAMU: JUVE SAVLADAO ATALANTU I OSVOJIO KUP ITALIJE

Juventus će ipak sezonu završiti sa osvojenim jednim trofejom.

Naime, izabranici Andree Pirla savladali su u finalu Kupa Italije odličnu Atalantu rezultatom 2:1 i tako došli do svog 14 titule u ovom takmičenju.

Ipak, da Staroj dami treba popriličan remont moglo se i večeras vidjeti, kada je na momente ekipa iz Bergama dominirala terenom.

U prvom poluvremenu imao je Juve prividnu dominaciju, ali bez konkretnih šansi. Ipak, prvu koriste. Igrala se 33. minuta kada je Kulusevski lijepo pogodio za 1:0.

Nakon toga Atalanta je zaigrala mnogo bolje, a kruna te igre stigla je u finišu prvog dijela kada Malinovsky pogađa za 1:1, te se tim rezultatom odlazi na odmor.

U nastavku Juve je krenuo još ofanzivnije ka golu Gollinija. Upravo je golman Atalante spasio svoj tim u 58. minuti kada skida zicer Kulusevskog.

Samo šest minuta kasnije nova šansa za Juve, ali Chiesa pogađa samo stativu. I konačno zasluženo vodstvo Staroj dami donosi Chiesa koji pogađa lijepo u 73. minuti za 2:1.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, te je Juve ipak sezonu završio sa trofejom. Međutim, ona će se smatrati neuspješnom ukoliko tim iz Torina ne izbori Ligu prvaka naredne sezone.

NEVJEROVATNE SITUACIJE U KOJIMA MOŽETE KORISTITI MED!