ARGENTINA 6:5 FRANCUSKA: ARGENTINA JE PRVAK SVIJETA!

Poštovani čitatelji portala Hayat.ba pratite tekstualni prijenos susreta za prvo mjesto Svjetskog prvenstva u Kataru između Argentine i Francuske.

GOOOOOL. Argentina je svjetski prvak.

Muani ostavlja Francusku u igri.

Paredes siguran. Gaučosi na korak do naslova.

Nema gola, sada Francuzi maše cijeli gol.

Dybala je siguran.

Martinez brani Komanu.

Siguran je Messi.

GOOOOL. Mbappe siguran.

-Francuzi pucaju prvi na golu gdje su navijači Argentine.

120′ + 3′ – Kraj, idemo u penale.

120′ + 3 – Drama! Sada je golman spasio Argentinu. Nevjerovatna intervencija, Muani je mogao biti junak. Potom kontra i šansa za Gaučose ali ostalo je 3:3.

120′ + 1′ – Prijete Francuzi! Mbappe je ubacio, Kolo Muani je bio u skoku, no promašio je loptu.

120′ – Tri minute sudijske nadoknade.

118′ GOOOOOOOL! 3:3! Hat-trick Kyliana Mbappea. Poslao je golmana u krivu stranu iz penala!

116′ – Penal za Francusku! Mbappe je šutirao izvana, a Montiel je rukom blokirao udarac. Montiel je zbog toga dobio i žuti karton.

114′ – Žuti karton za Paredesa zbog žestokog prekršaja.

113′ Konate ulazi umjesto povrijeđenog Varanea.

109′ GOOOOOOOOL. Messi za 3:2.

Lautaro je sjajno šutirao, odbranio je Loris a Messi je natrčao na odbijenu loptu i pogodio. Gol pogledajte OVDJE.

108′ – Messi je šutirao sa 16 metara, ali brani Loris.

106′ – Počeo je drugi produžetak.

105′ + 1′ Kraj prvog produžtka.

104′ Velika šansa za Argentinu da se vrati u igru uslijedila je krasna akcija, Messi je dodao Lautaru, a njemu je trebalo previše vremena za udarac pa ga je blokirao Upamecano. Nakon toga atraktivno puca Montiel, od bloka je to otišlo u korner.

102′ – Dvije izmjene kod Argentine. Alvarez i De Paul izlaze, a ulaze Lautaro Martinez i Paredees.

100′ – Muani se sjajno riješio čuvara na lijevoj strani, ali se zatim zabio u gužvu i izgubio loptu.

96′ – Rabiot izašao, a Fofana je u igri.

93′ – Acuna je poslao oštar centaršut pred gol, Francuzi su to odbili do Mac Allistera, a on šutira izvan okvira.

91′ Promjena kod Argentine – Montiel je ušao umjesto Moline.

90′ + 9′ Kraj regularnog dijela. Idemo u produžetke!

90′ + 8′ – Žuti karton za Acunu koji je prekršajem zaustavio kontru Francuza. Mogao je Marciniak možda i pustiti prednost…

90′ + 7′ – Snažan udarac Messija s 20-ak metara, Lloris je to odbio u korner.

90′ + 4′ Nova prilika za Francusku! Camavinga je odigrao povratnu loptu za Rabiota, a njegov udarac uz manje probleme brani Martinez.

90′ + 3′ Razigrao se Mbappe. Šutirao je s 20-ak metara u punom trku, lopta od bloka odlazi u korner.

90′ – Još osam minuta sudačke nadoknade.

87′ Žuti karton za Thurama zbog pokušaja iznuđivanja kaznenog udarca.

82′ GOOOOOOOL!
Francuska je zabila za 2:2! Opet Kylian Mbappe. Odlična akcija Francuza, Mbappe i Kolo Muani odigrali su dupli pas, a nakon Muanijevog dodavanja glavom Mbappe je sjajno zahvatio loptu iz poluvoleja i matirao Martineza. Nije Mbappea bilo praktično cijelu utakmicu, a sada je u dvije minute zabio dva gola! Gol pogledajte OVDJE.

78′ – GOOL! Mbappe 2:1

Penal za Francusku! Kolo Muani dobio je loptu u prostor te se izborio za nju ispred Otamendija, koji ga je srušio s leđa.

Gol pogledajte OVDJE.

75′ – Drži Argentina utakmicu pod kontrolom. Bezopasna je Francuska.

71′ – Camavinga i Coman mijenjaju Griezmanna i Hernandeza.

70′ – Mbappe od kojeg se najviše očekivali zaprijetio je prvi put. S ruba šesnaesterca šutirao je preko gola. Fernandez uzvraća, no Loris je siguran.

68′ – Kolo Muani je bio najviši u skoku nakon kornera, ali ništa se nije izrodilo iz toga.

64′ – Prva izmjena kod Argentine. Acuna ulazi umjesto Di Marie.

63′ – Nova prijetnja Argentine. Lijepa akcija, Alvarez je gurnuo loptu prema Mac Allisteru, u zadnji tren reagira Lloris.

60′ – Krasno primanje Messija nakon dodavanja Alvareza, ali šutirao je pored gola.

59′ – Di Maria je uposlio Alvareza koji šutira sa 12 metara malo iskosa, ali brani Loris.

54′ – Žuti karton za Adriena Rabiota zbog žestokog prekršaja nad De Paulom.

50′ – Na tren je pogriješio Otamendi, pokušao je to iskoristiti Mbappe te je izborio korner.

49′ – Sa 16 metara šutira De Paul, ali brani Loris. Nemoćna je Francuska.

46′ – Dodavanjem je Enzo Fernandez tražio Mac Allistera, Lloris je istrčao na vrijeme i pokupio tu loptu.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme, Argentina vodi 2:0.

45′ + 7′ – Kraj prvog dijela utakmice.

45′ + 6′ – Žuti karton za Fernandeza.

45′ + 4′ – Francuzi bez ijedne prilike u prvom poluvremenu. Bez posla je argentinski vratar Emiliano Martinez, Francuzi još uvijek nisu šutirali.

Na tribinama je i turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan.

45′ – Sudija je odlučio susret produžiti za još sedam minuta.

41′ – Zanimljiva izmjena u redovima Trikolora. Deschamps vrši sljedeću izmjenu, Thuram i Kolo Muani ulaze umjesto Girouda i Dembelea.

36′ – GOOOL! 2:0 ZA Argentinu.

Kakva sjajna kontra Gaučosa. Na kraju zabija Di Maria. Sasvim zasluženo. Ovo što gledamo od Francuske je na nivou igre neke nižerazredne reprezentacije. Recimo Bugarske, da se niko ne uvrijedi.

31′ – Novi problemi francuske odbrane koje pravi Messi, izbacio je Di Mariju, a on je poslao presnažan ubačaj u šesnaesterac.

29′ – Očajna igra Francuza u najvažnijoj utakmici takmičenja.

28′ – Mnogo je duela u proteklim minutama, zaoštrila se igra.

27′ – Sasvim zasluženo slave navijači Argentine !

20′ – Penal za Gaučose. Messi pogađa za 1:0.

20′ – Griezmann je centrirao iz slobodnjaka Giroud je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz slobodnog udarca, no dosuđen je prekršaj u napadu.

16′ – Nova prijetnja Argentine! Messi je malo zakasnio na povratnu loptu De Paula, stigao je na nju Di Maria, ali je šutirao visoko iznad gola.

14′ – Argentina je konkretnija i opasnija u prvih petnaest minuta, dok se Francuska disciplinirano brani. Takav početak se i mogao očekivati.

9′ – Lloris je nastradao u duelu s argentinskim nogometašem. Nakon ukazivanja pomoći susret se nastavlja.

8′ – Nova prijetnja Argentine. De Paul je šutirao ali se Varan našao na pravom mjestu i lopta se odbila u korner.

6′ – Prvi šut prema golu Francuska sa 25 metara, ali Loris je siguran.

5′ – Prve minute bez prijetnje po gol, ispituju se snage.

1′ – Počeo je susret, neka pobijedi najbolji!

15:55 Intoniranje himni reprezentacija

15:54 – Igrači izlaze na teren.

15:53 – ODRŽANA CEREMONIJA ZATVARANJA SVJETSKOG PRVENSTVA “KATAR 2022”

14:43 – POZANTI SU SASTAVI

ARGENTINA: E. Martinez – Molina, Romero, Otamendi, Acuna – Di Maria, De Paul, Fernandez, Mac Allister – Messi, Alvarez

FRANCUSKA: Lloris – Kounde, Varane, Upamecano, T. Hernandez – Griezmann, Tchouameni, Rabiot – Dembele, Giroud, Mbappe

-Poljak Szymon Marciniak je glavni sudac na današnjoj utakmici

-Messi zaslužuje naslov svjetskog prvaka, a ovo mu je posljednja šansa da tako nešto ostvari. Ljudi sanjaju o tome, cijela Argentina igra za njega i odlično se slaže sa suigračima. Cijela momčad pokazuje požrtvovnu igru’, izjavio je legendarni Trezeguet

-Bit će to i okršaj kapitena Gaučosa Lionela Messija i napadača Tricolora Kyliana Mbappea, oba igrača imaju po 5 golova na prvenstvu i ova utakmica bi mogla odlučiti o najboljem strijelcu SP-a

-Francuska ima priliku postati tek treća reprezentacija u historiji koja je uspjela obraniti svjetsku titulu nakon slavlja 2018. godine u Rusiji

-Bit će to okršaj aktualnog svjetskog prvaka Francuske i aktualnog prvaka Južne Amerike Argentine, a obje reprezentacije love svoj treći naslov u historiji

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.