ZAVRŠENA JE UTAKMICA U ZENICI, VISOKA POBJEDA BH REPREZENTACIJE

Poštovani čitatelji portala Hayat.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 7. kola kvalifikacija za EURO 2020 između Bosne i Hercegovine i Finske. Iz minute u minutu donosit ćemo dešavanja sa Bilinog polja, uz fotografije, video i grafike.

Kraj utakmice. BiH je slavila sa 4:1. Strijelci za naš tim bili su Hajrović, Pjanić u dva navrata i Hodžić dok je za Finsku pogodio Pohjanpalo. BiH u narednom kolu u utorak gostuje u Grčkoj.

90′ Finiš susreta u Zenici. Naša selekcija je pred pobjedom. Igrat će se još tri minute.

87′ Pukki koji je bio nevidljiv danas dobio je žuti karton.

84′ Finska pokušava na sve načine ublažiti poraz ali za sada je naša odbrana na visini zadatka.

81′ Dobar pokušaj Gojaka ali lopta odlazi pored gola.

79′ Finska je smanjila vodstvo golom Pohjanpala.

Trenutna situacija na tabeli: Italija 18, Finska 12, BiH 10, Armenija 9 , Grčka 5 i Lihtenštaj 1 bod. Italija i Grčka igraju od 20:45 kao i Lihtenštajn – Armenija.

76′ Iz igre izlazi naš maestro Miralem Pjanić koji je dobio veliki aplauz Zeničke publike. Kapitenska traka je kod Bičakčića a posljednjih petnaest minuta na terenu će biti Rade Krunić.

75′ Hodžić je nakon gola zbog prekršaja dobio žuti karton.

74′ Gollllllll Armin Hodzić. Vodimo 4:0. Dugo je trajala akcija našeg tima, pokušavali smo u nekoliko navrata savladati Hradeckog a na kraju je to uspjelo Arminu Hodžiću. Vratili smo Fincima sve s kamatama.

71′ Prosinečki je spremio novu izmjenu. Iz igre je izašao Elvis Sarić a u igri je Mato Jajalo.

67′ Mirna igra trenutno u Zenici. Naša selekcija drži visoko vodstvo.

64′ Dominantnost reprezentacije Bosne i Hercegovine u drugom poluvremenu

62′ Prilika za Fince, Pohjanpalo šutira pored gola.

58′ Golllllllllll Miralem Pjanić. Pjanić je sjajno iz voleja pogodio i donio veliko vodstvo Zmajevima.

55′ Kakav sjajan šut Miralema PJanića, ali je pogodio samo prečku. Udarac Pjanića išao je u gornji ugao Hradecki je dirao loptu koja je odjela na prečki

53′ Prekršaj nad Gojakom u zoni šuta. Dobra prilika za Pjanića.

Zenica, BiH – 12. oktobar 2019:Utakmica sedmog kola grupe ”J” kvalifikacija za EURO 2020: Bosna i Hercegovina – Finska ( Haris Badzic – Anadolu Agency )

51′ Žuti karton za Uronena zbog prekršaja nad Hajrovićem.

50′ Finska u nastavku nešto više u posjedu lopte, a naša selekcija će vrebati priliku da iz kontranapada postigne još neki pogotak i tako završi priču u ovom susretu.

47′ Odmah dobra akcija na početku drugog dijela. Kvržić je uposlio Cimirota ali izostala je prava završnica.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme utakmice BiH – Finska. Iza nas je odličnih 45.minuta u kojim smo bez prvog golgetera Edina Džeke postigli dva gola te pružili sjajnu partiju.

Kraj prvog poluvremena. BiH – Finska 2:0. Apsolutno smo u svim segmentima igre bili bolji od našeg protivnika.

45+2′ Fantastičan udarac Hajrovića koji je opet kombinovao sjajno sa odličnim Kvržićem ali Hradecki izbija loptu u korner.

45′ Prvi pokušaj Finaca,bio je to šut Sparva ali lagan zadatak za Šehića. Igraju se još 4. minute sudijske nadoknade.

44′ Agresivna igra našeg tima. Bičakčić i Kovačević su zatvorili prilaze golo a po bokovima sjajno djeluju Kolašinac i Kvržić. Za sada apsolutno možemo biti zadovoljnji igrom naše selekcije koja vodi sa 2:0 golovima Hajrovića i Pjanića.

40′ Pet minuta do kraja prvog poluvremena. Finci su bili blizu našeg šesnaesterca ali Bičakčić zaustavlja Pukkia. Izete, Izete skandiraju navijači strijelcu prvog gola za BiH.

36′ Golll Pjanić iz penala. Pjanić j poslao loptu u jednu, a golman Finske u drugu stranu. Sjajna igra našeg tima jer smo u potpunosti nadigrali Finsku.

35′ Penal za BiH. Kolašinac je šutirao a lopta pogađa u ruku jednog igrača Finske

32′ Finski selektor je bio primoran mijenjati. Stasiti stoper Arajuuri morao je izaći zbog povrede.

29. Gollllllll. Izet Hajrović je postigao fantastičan gol. Izvanredno mu je loptu proslijedio Kvržić, a Hajrović neodbanjivo desnom nogom poslao loptu u suprotni gornji ugao Hradeckog.

26′ Odlična prilika pred golom Finske. Hodžić je sjajno prevari svog čuvara ali u posljednji trenutak blokira ga Toivio.

23′ Finci su izborili prekršaj. Polovina igre u prvom poluvremenu. Šteta što do sada nismo iskoristili jednu od prilika pred golom gostiju ali igra koju pružaju naši momci obećava da ćemo večeras slaviti.

22′ Novi korner za našu selekciju. Možemo li terensku nadmoć krunisati pogotkom?

20′ Lijep pokušaj Kvržića ali njegov udarac odlazi pokraj gola.

18′ Prosinečki je bio prinuđen da izvrši prvu izmjenu. Zbog povrede igru je napustio Edin Višća a u igri je Izet Hajrović.

17′ Nema promjene rezultata. Finska do sada nijednom nije zaprijetila našem golu.

14′ Lopta je u mreži Finaca, ali poništen je gol Gojaka zbog nedozvoljene pozicije.

14′ Velika šansa za Zmajeve. Pjanić je ubacio,najviši u skoku je Bičakčić ali njegov udarac odlazi tik iznad gola Finaca. Najbolja prilika do sada

13′ Dobar pokušaj Cimirota novi korner.

08′ Lagani pritisak naše selekcije, za sada Finci orijentisani na odbranu svog gola. Ono što je primjetno da od prve minute reprezentacija BiH djeluje dosta borbeno na terenu i da je primjetna velika želja da se pobjedi večeras u Zenici. Statistika nakon odigranih 7 minuta utakmice u Zenici.

05′ Novi korner za našu selekciju. Pjanić je ubacio pokušao je Hodžić ali nije uspio uputiti udarac prema golu golmana Lukasa Hradeckog. Trenutno ovako izgleda statistika.

01′ Prvi ozbiljnjiji napad naše selekcije. Korner je izveo Pjanić ali odbrana Finske otklanja opasnost, u nastavku akcije naši reprezentativci su tražili od sudije igranje rukom ali on je samo odmahnuo da se igra nastavi.

0′ Počela je utakmica u Zenici. Robert Prosinečki lišen je usluga našeg najboljeg igrača Edina Džeke koji je povrijeđen. No iako se očekivalo samo da Hodžić zamjeni Džeku u vrhu napada naš selektor je malo promiješao karte i od prve minute na terenu su osim Hodžića i Adnan Kovačević, Elvis Sarić i Zoran Kvržić. Sudija je Ivan Kruzliak iz Slovačke. Finska nam je dužnik iz prvog duela kada smo odigrali jednu od najslabijih utakmica u posljednje vrijeme gdje smo poraženi sa 2:0. Oba gol nam je postigao napadač Norwich Pukki od kojeg će nam i večeras prijetiti najveća opasnost. Pobjeda je imperativ jer samo sa tri osvojena boda zadržavamo nadu za plasman na Euro 2020 kroz kvalifikacije.

17:45 – Na tabeli vodi Italija sa 18 bodova, koja je praktički i osigurala plasman na EURO, slijedi Finska sa 12, Armenija sa 9, Bosna i Hercegovina sa 7, Grčka sa 5 i Lihtenštajn sa 1 osvojenim bodom.

Grafika: Faruk Garib, Hayat.ba

17:44 – Naša reprezentacija je do sada odigrala šest utakmica, uz dvije pobjede, jednu neriješenu utakmicu, te tri poraza. Nakon današnje utakmice u Zenici, u utorak slijedi teško gostovanje kod Grčke, te susret protiv Italije i Lihtenštajna u novembru.

17:43 – “Zmajevima“ je za ostanak u igri za plasman na EURO neophodna pobjeda, a veliki problem predstavljaće im činjenica da će igrati bez kapitena Edina Džeke, koji je nedavno slomio jagodičnu kost i morao je na operaciju.

17:42 – Selektor Finske Markku Kanerva odlučio se za sljedeći sastav: Lukas Hradecky, Paulus Arajuuri, Joona Toivio, Glen Kamara, Jasse Tuominen, Robin Lod, Teemu Pukki, Pyry Soiri, Tim Sparv, Jere Uronen i Jukka Raitala.

17:41 – Ovo je početni sastav koji je odabrao Robert Prosinečki: Ibrahim Šehić, Zoran Kvržić, Ermin Bičakčić, Adnan Kovačević, Sead Kolašinac, Gojko Cimirot, Miralem Pjanić, Elvis Sarić, Edin Višća, Amer Gojak i Armin Hodžić.

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu. Sve propuštene emisije i najbolje serije unaprijed gledajte u videoteci ‘Hayat PLAY’.