KRAJ UTAKMICE NA GRBAVICI, ZMAJEVI ODLIČNI ALI NISU IZDRŽALI DO KRAJA

Nogometna reprezentacija BiH večeras na Grbavici od 20:45 igra drugu utakmicu kvalifikacija protiv selekcije Francuske, tekstualni prijenos na portalu Hayat.ba.

Kraj utakmice na Grbavici. Naša selekcija je odlično odigrala, ali nedovoljno da se pobijedi velika Francuska.

90+2 – Džeko je odlično ubacio u peterac, ali na toj lopti nije bilo naši fudbalera.

90′ Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

89′ Sjajna prilika za našu selekciju, ali Prevljak nije uspio da postigne pogodak. Džeko ga je odlično proigrao.

86′ Dvostruka izmjena u našoj selekciji. U igru su ušli Gojak, Prevljak, a izašli su Krunić i Cimirot

85′ Francuzi trenutno čuvaju loptu.

80′ Pjanić šutira samo do živog zida.

79′ Sjajna prilika za zmajeve. Pogba je napravio prekršaj na 17 metara od gola.

77′ Izmjena u našoj selekciji. Igru je napustio Todorović, a ušao Stevanović.

75′ Još jedna sporna situacija u šesneastercu gostiju. Krunič je ponovo oboren, ali je sudija samo mahnuo rukama.

72′ Krunić je oboren u šesnaestercu gostiju, ali sudija nije ništa svirao. Prekršaj Rabiola nije vidio. Sjajna akcija “Zmajeva”, Cimirot ubacio za Džeku, ovaj odigrao za Krunića, a fudbalera Milana ruši defanzivac Francuske. Međutim, Daniele Orsato se nije oglasio.

69′ Žuti karton za Hadžiahmetovića. Mbappe je povukao kontranapad Francuske, faulira ga Hadžiahmetović. I on je postao igrač s javnom opomenom.

66′ Žuti karton za Lemara. Pametni prekršaj na sredini terena je oboren Krunić

64′ Gol gostiju je dosta poljuljao samopouzdanje naših momaka. Franuzi igraju sada dosta lakše i brže.

61′ Gol za goste je postigao Griezman. Lopta je nakon dugog napada došla do Rabiota koji se dugo namještao, uputio centaršut, a onda je Griezmann sjajno glavom matirao Šehića za 0:1.

AA

59′ Promjena u Francuskoj reprezentaciji. Igru je napustio Coman, a u u igru je ušao Girou.

55′ Lijepa akcija naše selekcije. Kolašinac je utrčao s lijeve strane, ali su se gosti odbranili.

53′ Džeko je pokušao glavom poigrati Krunića, ali je Loris uhvatio loptu.

51′ Prvi žuti karton za Francuze. Varane je faulirao Krunića

48′ Francuska reprezentacija u nastavku ponovo ima više loptu u posjedu, ali bez prilika.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Bez promjene sastava na pauzi.

45′ Kraj prvog poluvremena.

43′ Slobodan udarac za goste oštro s lijeve strane, ali je Džeko odličan u defanzivnom skoku.

42′ Kontranapad Zmajeva, ali na povratnoj lopti nije bilo nikoga.

37′ Dominacija Francuza u posljednih 7 minuta. Nakon naše dvije prilike, teško dolazimo do lopte.

30′ Igra se odlična utakmica u prvih 30 minuta. Naš tim igra odlično i u napad u i odbrani. Imali smo bolje prilike od Francuske, ali bez golova. Francuzi imaju loptu u svom posjedu ali za sada bez velikih prilika.

26′ Francuzi spašavaju loptu s gol linije. Pjanić je ubacio loptu iz kornera, Ahmedhodžić je šutirao ali je Loris odlično odbranio.

24′ Prva ozbiljna prilika naše selekcije. Todorović je šutirao sa 18 metara, ali je Loris boksirao loptu u aut.

21′ Odličan kontra napad naše selekcije. Griezman je oborio kapitena Džeku i izborio gol aut.

16′ Slobodan udarac je izveo Griezmann, ali samo do živog zida.

15′ Prvi žuti karton za našu selekciju je dobio Hadžikadunić.

AA

12′ Prvi šut prema golu Ibrahima Šehića je uputio Coman sa distance, ali ej lopta otišla pored lijeve stative.

11′ – Naša zadnja linija je veoma mlada. ali je na visini zadatka. Naši momci ne daju da se francuzi razigraju. Pokušavamo dugim loptama pronaći Džeku i Krunića.

AA

9′ – Zaustavljen napad našeg kapitena, ali je zaustavi sudija zbog prekršaja.

6′ – Sjajna minijatura Pjanića. Džeko ne stiže do lopte koju je poslao Krunić.

5′ – Trenutno se najviše igra na sredini terena. Francuzi očekivano drže duže loptu u posjedu

2′ –  Mbappe je uspio zatresti mrežu Šehića, ali je gol opravdano poništen zbog očitog ofsajda.

0′ – Prvi s centra su krenuli naši momci. SRETNO ZMAJEVI…

20:43 – Fudbaleri jednog i drugog tima su izašli na teren, sada slijedi intoniranje himni.

20:39 – Antoine Griezmann je 45. put uzastopno starter u selekciji Francuske, što je novi nacionalni rekord.

20:36 – Veliki jubilej Miralema Pjanića, večeras 100-ti put nastupa za reprezentaciju Bosne i Hercegovine!!!

• Ostvario mi se dječački san”, poručio je popularni Mali princ.

20:35 – Francuski igrači koji konkurišu za susret na Grbavici vrijede čak milijardu eura i deset puta su vrjedniji od naše selekcije. Poređenja radi, vrijednost čitave reprezentacije Bosne i Hercegovine je procijenjena na 80 miliona eura.

20:33 – Bosna i Hercegovina već 499 dana ne zna za pobjedu i jedna je od najgorih selekcija u Evropi kada je riječ o nizu utakmica bez pobjeda.

20:17 – Francuzi su u ovom ciklusu kvalifikacija odigrali dvije utakmice. U prvoj su u Parizu neočekivano remizirali sa Ukrajinom 1:1, dok su prije tri dana slavili u Kazahstanu sa 2:0. Reprezentacija BiH na startu kvalifikacija u gostima je remizirala sa Finskom 2:2.

20:21 – Miralem Pjanić igra jubilarnu stotu utakmicu u dresu reprezentacije.

Sa Francuskom je Bosna i Hercegovina do sada odigrala 4 utakmice. Dvije su završene remijem, a u dvije je Francuska ostvarila pobjede. Ukupna gol razlika je 3:6 u korist Francuza.

20:12 – Legendarni Safet Sušić (65) pred današnji kvalifikacioni duel našeg državnog tima i aktuelnog svjetskog prvaka Francuske na Grbavici (20.45 sati) ističe da „Zmajevi“ nemaju šta izgubiti, a mogu puno dobiti.

• Francuzi igraju treći meč u osam dana, plus putovanje u Kazahstan (0:2), tako da će to, vjerovatno, na njih ostaviti malo traga, bez obzira na to što su u posljednjoj utakmici promijenili dosta igrača, rekao je Sušić

Selektor Ivaylo Petev bio je pozitivan na koronavirus prije nekoliko dana, zbog čega nije bio na klupi ni protiv Kostarike, a neće ga biti ni večeras protiv Francuske te će ekipu predvoditi njegovi pomoćnici Elvir Rahimić i Slaven Musa.
Ipak, bugarski stručnjak odlučio se za nekoliko značajnih promjena u sastavu.

Tako će Zmajevi susret početi u sistemu koji je nominalno 3-5-2, ali koji je ipak bliži postavci 5-4-1, s tri stopera i Edinom Džekom kao jedinim isturenim napadačem, dok će iza njega djelovati Rade Krunić.

Vezni red je dodatno pojačan Amirom Hadžiahmetovićem koji se nametnuo dobrom igrom u prijateljskom duelu protiv Kostarike.

Bosna i Hercegovina: Šehić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Saničanin, Todorović, Kolašinac, Hadžiahmetović, Pjanić, Cimirot, Krunić, Džeko.

U ovoj formaciji igraju gosti:

Utakmici pratite i na portalu Hayat.ba uz tekstualni prijenos.

Glavni sudija ove utakmice je Italijan Orsato Daniele, njegovi pomoćnici su Alessandro Giallatini i Massimiliano Irrati također iz Italije.