UŽIVO / POLJSKA – BIH: ZAVRŠENA JE UTAKMICA

Fudbalska reprezentacija večeras od 20.45 sati igra susret četvrtog kola Lige nacija u gostima protiv Poljske. Na portalu Hayat.ba, čitajte tektualni prijenos utakmice.

90+1′ Korner za domaću selekciju… Tri minute sudijske nadoknade.

90′ Poljaci napadaju, srećom pa nisu precizni.

84′ Cipetić je opet probio po desnoj strani, centrirao, ali nikoga nije bilo u kaznenom prostoru Poljske.

83′ Ovako izgleda statistika na večerašnjoj utakmici.

80′ Još deset minuta do kraja utakmice. Poljska sve vrijeme napada prema našem golu, ali Šehić i odbrana našeg tima ipak čuvaju trenutni rezultat.

76′ Bereszyński se našao u offsajdpoziciji.

74′ Dupla izmjena i u našim redovima u igru su ušli Hajradinović i Milošević, a napustili igru Krunić i Hadžiahmetović.

71′ Dupla izmjena kod domaćih. U igru su ušli Bereszyński i Karbownik, a izašli su Kędziora i Jóźwiak

67′ Cipetić je zaprijetio, ali nije uspio postići gol

64′ Dvostruka izmjena poljskog selektora. Piatek umjesto Klicha, Kadzior za Grosickog.

63′ Prva šansa za naš tim u drugom poluvremenu. Cipetić je centrirao s desne strane, lopta dolazi do Krunića, ali njegov pokušaj završava u rukama poljskog golmana.

58′ Izmjena u Poljskoj reprezentaciji, u igru je ušao Milik, a izašao je kapiten Lewandowski. U reprezentaciji BiH igru su napustili Džeko i Višća, a u igru su ušli Gojak i Prevljak.

56′ Naši fudbaleri nemaju više snage, Poljaci dominiraju utakmicom.

54′ Šehić brani udarac Lewandowskog… Bila je to još jedna dobra prilika za Poljake.

51′ Gol! Poljska vodi sa 3:0, drugi gol Lewandowskog

49′ Korne za našu selekciju. Uspjeli smo iznuditi još jedan. Lewandowski otklanja opasnost.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Poljska vodi 2:0.

45+2′ Kraj prvog poluvremena. U finišu prvog poluvemena primili smo oba gola.

45′ Poljska – BiH 2:0. Linetty pogađa glavom i matira nemoćnog Šehića, velika prednost Poljaka na poluvremenu.

44′ Kolašinac je požutio.

42′ Grosicki je glavom šutirao, ali Šehić sjajno brani njegov pokušaj.

40′ Lewandowski pogađa. Poljska vodi sa 1:0, Lewandowski je pogodio za 1:0 i doveo svoj tim u vodstvo.

38′ Kolašinac je oštro startao na Jóźwiaka, koji se žali na povredu.

36′ Bednarek je dobio žuti karton. Višća je pucao iz slobodnjaka. Szczesny brani i ovo.

32′ Utakmicu napušta Miralem Pjanić, a u igru je ušao Denis Hadžikadunić.

30′ Stativa je spasila Šehića. Lewandowski je sa 15 metara pogodio stativu. Lopta se uz dosta sreće odbila pravo u noge Lewandowskom

28′ Obje strane igraju nervozno nakon isključenja, što rezultira par oštrih faula. BiH se oslobodila pritiska, nakon isključenja.

25′ Kolašinac otklonio opasnost iz našeg peterca.

22′ Najbolja prilika za domaćina, ali je Lewandowski promašio gol sa 5 metara.

20′ Sada je Pjanića na terenu Klich bez lopte udario ali je dobiuo samo žuti karton.

17′ Lewandowski je pogodio živi zid iz slobodnog udarca.

14′ Crveni karton za Ahmethodžića. Nakon što je napravio prekršaj na Lewandowskim. Edin Džeko je dobio žuti karton zbog prigovora.

12′ Velika prilika za naš tim. Ubacio je Višća, ali Krunić je glavom šutirao nepracizno.

11′ “Poljska, Poljska!” – domaći navijači glasno bodre svoje igrače. Da ne zaboravimo, Poljska nikada nije pobijedila utakmicu UEFA Lige nacija kod kuće. Večeras postoji apetit za tim, ali Bosna je već pokazala da su vrlo opasni.

10′ Slobodan udarac za našu selekciju. Pjanić je tražio kapitena Edina Džeku, ali bez velike opasnosti.

8′ Opasan napad naše selekcije. Domaći golman je otklonio opasnost.

7′ Opasan napad Poljaka, Grosicki je bio malo neprecizan.

6′ Šehić je ponovo na vrijeme istrčao i izbacio loptu i otklonio opasnost.

4′ Šehić pravovremeno istrčava sa svog gola i otklanja opasnost.

3′ Prvi pokušaj našeg tima, Pjanić je šutirao s distance, Szczesny brani.

1′ Počela je utakmica. Sretno ZMAJEVIMA….

20:41 – Himnu naše reprezentacije domaći navijači su pozdravili gromoglasnim aplauzom.

20:40 – Fudbaleri izlaze na stadion, čeka se intoniranje himni.

20:39 – Kišovito je u Vroclavu, ali travnjak je u izuzetnom stanju. Bajević je ranije rekao da ne voli kada je kiša i da se toga najviše boji.

20:35 – Poljska je prošle sedmice prvo odigrala prijateljsku utakmicu u kojoj su razbili Finsku 5:1, a dobru formu potvrdili su i u meču protiv Italije gdje su uspjeli osvojiti bod.

20:32 – Ovako izgleda stadion pred početak utakmice. Fudbaleri obavili zagrijavanje.

20:30 –  Ovo će za naš tim biti treća utakmica u samo šest dana. Prvo smo na Grbavici nakon penala ispali iz baraža za plasman na Euro od Sjeverne Irske, da bi nakon toga remizirali sa Nizozemskom u Zenici bez pogodaka.

Večerašnji protivnik nanio je jedini poraz našoj selekciji u Ligi nacija uopće, a u meču koji je odigran na Bilinom polju Poljaci su slavili s 2:1.

Tada u sastavu Poljske nije bilo kapitena i najboljeg fudbalera ove reprezentacije Roberta Lewandowskog, dok Dušan Bajević nije mogao računati na Miralema Pjanića.

Za razliku od tog duela, večeras će obojica od prve minute zaigrati na travnjaku stadiona Miejski u Wroclawu.

Našeg veznjaka Miralema Pjanića na stadionu Miejski we Wrocławiu u Wroclawu dočekala je posebna poruka.

• Miralem, mogu li dobiti tvoju majicu? – piše na pomenutom transparentu.

U svom petom meču na klupi Bosne i Hercegovine Bajević se odlučio za ovaj sastava: Šehić, Cipetić, Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac, Cimirot, Hadžiahmetović, Pjanić, Višća, Krunić i Džeko.

Za Poljsku će igrati: Szcesny, Kedziora, Glik, Bednarek, Reca, Goralski, Linetty, Jozwiak, Klich, Grosicki i Lewandowski.

Utakmica se igra na stadionu n Miejski we Wrocławiu u Wroclawu. Glavni sudija utakmice je englez Craig Pawson, dok su mu pomoćnici Lee Betts, Ian Hussin, također iz Engleske.