VELIKI DERBI U MILANU: INTER NADIGRAO NEPREPOZNATLJIVI JUVE

U velikom derbiju 18. kola italijanske Serie A Inter je na Guiseppe Meazzi savladao neprepoznatljive aktuelne prvake Juventus rezultatom 2:0 i tako na najbolji mogući način pokazao da će se ove sezone boriti za titulu.

S druge strane, Juve je večeras bio potpuno neprepoznatljiv, a kako su odigrali najbolje pokazuje podatak da su za 90. minuta uputili samo šest udaraca ka golu.

Inter je poveo već u 12. minuti kada je nakon asistencije Barrelle glavom pogodio bivši igrač Juventusa Arturo Vidal.

Mogao je Inter do povećanje prednosti, ali Lukaku nije bio precizan u 24. minuti.

Isti igrač u finišu prvog poluvremena bio u glavnoj ulozi, ali njegov udarac odlično brani Szczesny. Na odmor se tako odlazi minimalnom prednošću domaćina.

I kada se očekivao nešto bolji Juve, uslijedila je potpuna suprotnost. Inter je bio mnogo bolji, a nagrada za to stigla je u 52. minuti kada je Bastoni ubacio, a Barella zabija za 2:0.

Rezultat se nije mijenjao do kraja utakmice, te je Juve tako zabilježio treći poraz u sezoni i sada za Milanom i Interom zaostaje sedam bodova.