ŽELJEZNIČAR SLAVIO U NAJOZBILJNIJOJ PROVJERI NA PRIPREMAMA U TURSKOJ

11 feb | 19:03
Na pripremama u Turskoj fudbaleri Željezničara su sa 2:0 savladali su Oleksandriyu, trećeplasirani tim ukrajinske Premier lige.

U posljednjoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Turskoj fudbaleri Željezničara sa 2:0 savladali su Oleksandriyu, trećeplasirani tim ukrajinske Premier lige.

Iz prvih pola sata susreta vrijedi izdvojiti dvije prilike koje je Oleksandria imala preko Artema Sitala, dok je Željezničar zaprijetio udarcima Asima Zeca i Sinana Ramovića.

Duel s ukrajinskim timom sigurno je bio najozbiljnija provjera za izabranike Amara Osima s obzirom da su ispred Oleksandryje u ukrajinskom šampionatu samo Shakhtar i Dynamo Kiev, koji su redovni učesnici grupnih faza najjačih evropskih klupskih takmičenja.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova, a i u nastavku je utakmica više ličila na meč u kojem se igra za bodove negoli na priliku za uigravanje.

Pitanje pobjednika u posljednjoj utakmici Željezničara prije povratka u Sarajevo, Plavi su riješili u finišu drugog poluvremena.

Prvo je Sulejman Krpić Želji donio vodstvo golom u 80. minuti utakmice, da bi šest minuta kasnije pobjedu najtrofejnijeg bh. tima ovjerio Dženan Zajmović poslije sjajanog solo prodora.

Računajući i današnji susret protiv Oleksandryje Plavi su na finalnom dijelu priprema za nastavak sezone upisali dvije (Vorskla 2:0, Oleksandriya 2:0), jedan poraz (Sochi 1:0) i jedan remi (Shkendija 2:2).

Željezničar je utakmicu počeo u sastavu: Kjosevski, Stevanović, Bogičević, Sipović, Pavić, Hajdarević, Šabanadžović, A. Zec, Ramović, Veselinović, Krpić.

(Hayat/Foto: Screenshot)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.