PETO UZASTOPNO KONFERENCIJSKO FINALE WARRIORSA

11 maj | 07:46

Košarkaši Golden State Warriorsa plasirali su se u finale Zapadne konferencije NBA play-offa nakon što su u šestoj utakmici polufinala u Houstonu pobijedili ekipu Rocketsa rezultatom 118:113 i stigli do omjera 4-2 u seriji.

Aktuelni prvaci NBA lige će tako petu godinu zaredom igrati finale Zapadne konferencije, a pitanje pobjednika sinoćnje utakmice rješeno je tek u posljednjoj četvrtini.

Warriorsi u ovom susretu nisu mogli računati na povrijeđenog Kevina Duranta, dok u prvom poluvremenu kao da nije bilo ni iskusnog Stephena Curryja, koji prvi put nije postigao niti jedan poen u prve dvije četvrtine play-off utakmice.

Međutim, Curry se za sve iskupio do kraja meča, koji je završio s 33 poena, a imao je još pet skokova i četiri asistencije.

James Harden je predvodio Rocketse s 35 poena, dok je Chris Paul imao 27 poena.

Rival prvacima u finalu Zapada bit će pobjednik duela između Denver Nuggetsa i Portland Trail Blazersa, koji sutra igraju odlučujuću sedmu utakmicu.

(Hayat / Foto: Screenshot)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.