GOLOM I ASISTENCIJOM DŽEKO OSTAVIO ROMU U UTRCI ZA LIGU PRVAKA

12 maj | 22:29

Derbi 36. kola Serie A između Rome i Juventusa pripao je domaćim fudbalerima s 2:0, pa je tako klub našeg Edina Džeku u duelu protiv Pjanićevog Juventusa upisao važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka.

U meču na Olimpicu, koji je uživo pratio i selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Robert Prosinečki, golova nije bilo sve do 70. minute kada je za 1:0 pogodio Florenzija poslije asistencije kapitena Zmajeva. Bila je ovo sedma ovosezonska asistencija Dijamanta.

Šansi je bilo i ranije, tresle su se stavive, zatresla se čak i mreža, no pogodak Juventusa je poništen poslije intervencije VAR-a, prenosi Faktor.

Četiri minute nakon vodećeg gola Vučice Džeko je bio u dobroj prilici, ali je šutirao pored gola. Ipak, ovaj promašaj je Džeko "naplatio" u trecoj minuti sudijske nadoknade kada je odličnu kontru Rome pretvorio u konačnih 2:0.

Pjanić je igrao do 71. minute, kada ga je zamijenio Betancur, dok je Džeko odigrao svih 90 minuta.

(Hayat / Foto: Arhiv)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.