ITALIJA - BOSNA I HERCEGOVINA 2:1: NAKON OGROMNE PATNJE VELIKA ITALIJA USPJELA PORAZITI ZMAJEVE

11 jun | 20:30

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je u četvrtom kolu kvalifikacija za Euro 2020. godine na gostovanju kod Italije u Torinu rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Robert Prosinečki je od početka sjajno postavio igru naše selekcije. Italijani su imali početnu inicijativu, no bez većih opasnosti pred našim golom.

OVAKO JE TEKLA UTAKMICA

Kraj utakmice: Zmajevi nažalost nisu uspjeli doći do pobjede.

Naša reprezentacija imala je nekoliko akcija nakon poravnanja rezultata, u kojima je pokušavala da dođe do još jednog gola, ali je rezultat ostao nepromijenjen sve do 86. minute kada je Verratti kaznio našu odbranu i postavio konačnih 2:1.

90' - Četiri minute nadoknade i nade da naš tim može doći makar do jednog boda.

89' - Domaći sada kontrolišu loptu.

86' -  Sada smo se i konačno raspali u odbrani i Italijani vode. Verratti je strijelac

Pogledajte gol

84' - Jorginho je šutirao, ali ravno po sredini i Šehić to brani.

82' - Deset minuta do kraja utakmice, Bičakčić je spasio u posljednji trenutak ispred Emersona.

80. minut: Amer Gojak je napustio travnjak, a zamijenio ga je Gojko Cimirot. Kod Italijana je izašao Bernardeschi a ušao Beloti.

77' - Tempo igre je znatno pao. Vidi se da su igrači i jedne i druge ekipe iscrpljeni nakon teške sezone.

75. minut: Džeko se vratio na teren

74' - Džeko je dobio žestok udarac. Čini se da mu je razbijena glava. Trenutno mu se ukazuje pomoć.

73' - Nova prilika za Italiju, nakon kornera je šutirao Chiellini, no Šehić je još jednom bio na pravom mjestu.

70' - Velika prilika za Italiju sad, Insigne je šutirao glavom, ali je Šehić dobro odbranio. Bojan Nastić je ušao u igru umjesto Čivića.

68' - Višća je još jednom šutirao, ali pored gola.

61' - Sada je naš tim na identičan način kao Italija pokušao doći do novog vodstva nakon kornera, ali su loše to odradili.

58' - Sjajan dribling Džeke, šut prema golu Italije, ali lopta pogađa jednog našeg igrača i propada nova šansa za naš tim.

56' - Džeko je dodao do Višće, a njegov udarac sjajno brani Sirigu. Nova prilika za reprezentaciju BiH u drugom poluvremenu.

55' - Sarić je nakon još jedne dobre akcije našeg tima šutirao pored gola.

53' - Nova velika šansa za BiH. Džeko je centrirao, Ćivić šutirao, ali odbrana Italije u posljednji trenutak izbija loptu.

50' - Sada ponovo dobar napad naše reprezentacije ali se ispred Džeke ispriječio Sirigu

49' - Spektakularan gol Insignea na početku drugog poluvremena.

47' - Velika prilika za BiH! Centaršut prvo s lijeve, a nakon toga s desne strane, ali niko od naših igrača nije uspio zahvatiti loptu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme susreta između Italije i BiH. Bosna i Hercegovina vodi protiv Italije. Odlično su naši otvorili utakmicu, imali su mnogo prilika, a onu najbolju realizirao je naš kapiten Edin Džeko nakon majstorske akcije naših igrača.

Italijani su uzvraćali, napadali, ali su se Zmajevi odlično branili. Nadamo se da ćemo iz Torina otići sa pobjedom.

Prisjetimo se još jednom odlične akcije Zmajeva koja je rezultitrala vodstvom u Torinu. Akciju pogledajte

45' - Kraj prvog poluvremena, bez sudijske nadoknade. Imamo rezultat kao iz snova.

Pogledajte pozdrave naših navijača nakon završetka prvog dijela susreta.

Video pogledajte

33' - Gooool! Najljepša akcija naše reprezentacije rezultirala je golom Edina Džeke. Kako samo igraju Zmajevi

27' - Potpuno drugačija reprezentacija BiH u odnosu na utakmicu u Tampereu. Ponovo su pokušali Italijani, ali naša odbrana stoji čvrsto.

25' - Bešić je nakon još jedne dobre akcije šutirao pored gola.

23' - Četvrti šut reprezentacije BiH prema golu Italije. Za 25 minuta Zmajevi su upisali četiri šuta u okvir gola

20' - BiH vrši veliki pritisak na Italijane u posljednjih pet minuta. Džeko u 20. minutu glavom puca preko gola...

19' - Višća je propustio stopostotnu priliku za našu reprezentaciju

16' - Vrebao je Džeko grešku odbrane na cenrtu nakon slabog dodavanja, ali je lopta otišla u aut.

15' - Velika šansa za BiH koju je Bešić upropastio 15 minut.

13' - Prvi žuti karton večerašnjeg susreta dobio je Jorginho.12' - Nije bilo direktnot centaršuta. Greškom italijanske reprezentacije lopta stiže gostima.11' -  Prvi korner za reprezentaciju Italije

11' - Pokušali su Italijani dubokom loptom da pronađu svoje napadače, ali je Šehić siguran.

7' - Džeko je prošao pored Bonnucija, ali je igra zaustavljena zbog igranja rukom

6' - Opasan napad Italije po lijevoj strani, ali je naša odbrana to u posljednji trenutak izbila.

5' - Prvi korner za Zmajeve, izveo ga je Miralem Pjanić, ali je Ćivić šutirao pored gola.

3' - Italijani su već stiglio do gola Zmajeva, na odbijenu loptu naletio je Quailaregla, ali je lopta otišla pored gola Ibrahima Šehića.

1' - Loptu su s centra izveli igrači Bosne i Hercegovine. SRETNO ZMAJEVI!!!

20:32 - Navijači nogometne reprezentacije BiH polahko pune tribinu stadiona Juventusa koja im je dodijeljena pred večerašnji meč Zmajeva sa Italijom u sklopu 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras od 20:45 sati u Torinu igra protiv domaće selekcije Italije utakmicu četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Nakon tri odigrane utakmice, naša selekcija ima četiri osvojena boda i protiv Italije moramo tražiti pozitivan rezultat ukoliko želimo zadržati realne šanse za plasman na Evropsko prvenstvo.

BiH će igrati u sastavu: Šehić, Todorović, Bičakčić, Zukanović, Ćivić, Bešić, Sarić, Pjanić, Gojak, Višća i Džeko.

Sastav Italije izgleda ovako: Sirigu, Manćini, Bonući, Kjelini, Emerson, Barela, Žoržinjo, Verati, Bernardeski, Isinje, Kvaljarela.

(Hayat / Foto: Hayat, Twitter, Facebook)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.