ŠKOTSKI PRVAK PREJAK ZA SARAJEVO: CELTIC SLAVIO 3:1 NA KOŠEVU

9 jul | 21:36

Fudbalski klub Sarajevo večeras je u prvoj utakmici prvog pretkola Lige prvaka poražen 3:1 od škotskog Celtica na stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Sarajevo je dobro počelo utakmicu. Nakon gužve poslije izvedenog kornera, debitant u dresu Sarajeva Mirko Oremuš se dobro snašao i donio vodstvo bh. prvaku u 29. minuti.

Slavlje Sarajeva je trajalo kratko, već u 35. minuti rezultat je izjednačio mladi veznjak Celtica Michael Johnston.

Škotski prvak je od početka drugog poluvremena krenuo silovito prema golu Sarajeva, što je rezultiralo golom napadača Odsonnea Edouarda u 51. minuti.

Konačan rezultat postavio je rezervista Scott Sinclair, koji je u 85. minuti petom savladao golmana Kovačevića.

Večerašnju utakmicu je gledalo oko 25.000 navijača sa tribina. Također, treba istaći da su igrači Sarajeva odigrali jednu dobru i borbenu utakmicu, te pružili pristojan otpor velikanu škotskog fudbala.

Uzvratna utakmica igra se 17. jula u Glasgowu.