IGRAČI SARAJEVA U GLASGOWU HRABRO IGRALI, ALI NEDOVOLJNO ZA PROLAZ

17 jul | 22:32

Fudbaleri Sarajeva večeras su na Celtic Parku u Glasgowu igrali revanš meč 1. pretkola Lige prvaka.

Celtic je u ovom meču branio prednost od 3:1 iz prvog meča odigranog prošle sedmice na Koševu.

Siguran i stabilan početak utakmice za Bordo tim, odmah u drugom minutu gol je postigao Ahmetović, ali su sudije iz Luksemburga odlučile su da je napadač Sarajeva bio u nedozvoljenoj poziciji i poništile gol. Nevažeći gol Ahmetovića pogledajte OVDJE.

Nije mnogo vremena prošlo kada je Ahmetović ponovo sa distance zaprijetio Škotima, ponovo neuspješno, lopta je otišla preko gola. Bilo je za očekivati da će promašene šanse Sarajeva biti skupo naplaćene, tako je kontrolu sredine terena ubrzo preuzeo Celtic.

Uslijedio je napad domaćih i već u 13' zaprijetio je Bolingoli sa dvadesetak metara, a zatim u 25' McGregor je šutirao sa vrha šesnaestrca, ali obje šanse odbranio je Kovačević.

Najgorio dio susreta za Bordo tim počeo je u 25. minutu kada je Rayan Christie pogodio za domaću ekipu i promjenio rezultat na 1:0.

Pogledajte gol Rayana OVDJE

Kroz nekoliko odličnih šansi iz kontranapada Sarajevo je imalo priliku poravnati rezultat ali osim dva žuta kartona nisu uspjeli ništa više promjeniti do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu u početku nije bilo promjene, domaći su držali kontrolu nad utakmicom. Nekoliko propuštenih šansi domaćih i treći žuti karton za FK Sarajevo, ovaj put  kažnjen je bio Slobodan Milanović.

U 60' Husref Musemić pravi izmjene u svom timu, izvodi Slobodana Milanovića a kao zamjenu ušao je Šišić. Nekoliko minuta nakon izmjene događa se veliki preokret pogotkom Benjamina Tatara za poravnanje rezultata, 1:1.Gol Benjamina Tatara pogledajte OVDJE.

Nakon pogotka Sarajeva igra se znatno ubrzala. Napadi i domaćih i gostiju su nizali se. Musemić se u 72' odlučio na drugu izmjenu i to na ulazak Đokanovića umjesto strijelca prvog gola Benjamina Tatara.

U nastavku agresivnije igre požutio je i Šerbečić da bi u 76' Celtic ponovo došao do vodstva golom Calluma McGregora.

Gol Caluma McGregora pogledajte OVDJE.

Škoti su do kraja utakmice nastavili sa napadima i kontrolom utakmice, te tako osigurali rezultat do sudijskog zvižduka kada je izvaničen kraj utakmice, a time i pobjeda domaćih.

(Hayat / Foto: Twitter)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.