VIRGIL VAN DIJK PREDRIBLAN JE NAKON VIŠE OD GODINU DANA

5 aug | 07:33

Manchester City sinoć je nakon izvođenja penala s 5:4 pobijedio Liverpool i osvojio Communitty Shield te tako novu sezonu započeo osvajanjem trofeja.

Regularni dio utakmice završio je rezultatom 1:1. City je poveo u 12. minuti golom Raheema Sterlinga, a izjednačio je Joel Matip u 77. minuti. Prilikom izvođenja jedanaesteraca od 10 izvođača samo Georginio Wijnaldum nije uspio zabiti i to je bilo dovoljno za pobjedu Cityja.

Ova utakmiva ostat će upamćena i po tome što je na njoj, konačno, nakon 65 utakmica, predriblan Virgil van Dijk. To je za nogom pošlo Brazilcu Gabrielu Jesusu. Posljednji igrač koji je ovo uspio prije Gabriela Jesusa je Mikel Merino, a to se dogodilo u mrtu 2018. godine.

Bio je to peti trofej za City u povijesti ovog natjecanja i 28 u Guardiolinoj trenerskoj karijeri. U lov na sljedeće kreće se već 9. augusta kada utakmicom Liverpoola i Norwicha počinje Premiership.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava, portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku možete pogledati OVDJE.

(Hayat / Foto: Arhiva)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.