UŽIVO / FK SARAJEVO 1:2 BATE BORISOV - KRAJ UTAKMICE, SARAJEVO ĆE SE SUOČITI SA VELIKI KAZNAMA

8 aug | 19:34

Poštovani čitatelji portala Hayat.ba dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice 3. pretkola Evropske lige u nogometu sa stadiona Bilino Polje u Zenici, na kojem se sastaju FK Sarajevo i bjeloruski BATE Borisov.

96' - Kraj utakmice  u Zenici. Nakon ove utakmice Sarajevo očekuju velike kazne.

90' - Arbitar je produžio utakmicu za još 5'.

89' - Odlična akcija Sarajeva, lopta za Tatara, ali lopta odlazi iznad gola.

87' – Nova prilika, ali Šišić šutira preko gola.

86' - Fenomenalna pozicija za Šišića i šut... promašio je loptu.

83' – Agresivna igra od strane Sarajeva u posljednjim minutama susreta, žele poravnanje rezultata.

82' -  Gooool ! Haris Handžić pogađa za Sarajevo. Handžić je sjajno pogodio glavom nakon ubačaja sa desne strane. Mustafić je pronašao Šišića, ovaj je ubacio, a Handžić je pogodio gol gostiju.

83' – Strijelca prvog gola za goste Bagu mijenja Berezkin.

82' – Nova izmjena u redovima Sarajeva, Gavrića je zamijenio Guzina.

81' - Meč je konačno nastavljen. Moguće kazne za ovaj incident su igranje bez publike u prvom narednom meču u Evropi.

21:27 - Igrači se vraćaju na teren. Kazne za bakljade su jako velike i prenose se.

21:25 – Navijači napuštaju tribine, a očekuje se nastavak meča. Trenutno su obje ekipe u svlačionicama.

Video pogledajte OVDJE.

78' – Navijači su upozoreni do sada četiri puta. Nulta tolerancija vlada u UEFA-i kada su u pitanju bakljade i rasizam.

76' - Utakmica je prekinuta. Sudija je izveo igrače u svlačionice zbog upotrebe pirotehnike.

73' – Musemić pravi izmjene u svojoj ekipi. Šišić ulazi umjesto Milanovića.

70' -  Strašnim startom Lazića, novi žuti karton za Sarajevo. Sudija je pokazao na bijelu tačku i golman Sarajeva je bio nemoćan. Strijelac za 0:2 je Moukam.

68' – Na tribinama Bordo tima navijači su istakli transparent na kojem piše „Smrti bijedna, Naniću nisi ni do koljena!“.  Navijači su pokazali da sjećanje na heroje države BiH nikada ne nestaje. Bravo Horde zla !

68' – Odlična intervencija Kovačevića završila je kornerom za BATE Borisov.

66' – Nova akcija odigrana školski od strane Bordo tima ipak nije urodila plodom. Nakon udarca Hebibovića lopta je izblokirana otišla pored gola.

63' – Nova prilika za Sarajevoooooo, ali Šerbečić šutira glavom preko gola. Idemooo po novu šansu !

62' – Igra dobija na tempu. Korner za Sarajevo.

62' - Slobodan udarac sa lijeve strane za goste.

59' - Velkoski je faulirao Moukama. Gostujući igrač preambiciozno je šutirao sa velike distance.

* TEŽAK PORAZ ZRINJSKOG U ŠVEDSKOJ, MALME ISKORISTIO SVOJE ŠANSE *

58' - Andrej Đokanović nije mogao nastaviti susret, kao zamjena ulazi Alen Mustafić, još jedan fudbaler koji je prošao akademiju bh. šampiona

56' - Utakmica je prekinuta zbog povrede Andreja Đokanovića, može li nastaviti?

53' - Handžić pogađa mrežu protivnika ali sa spoljašnje strane. Propuštena je velika šansa za domaće.

51' - Gosti uspijevaju odbraniti napad domaćih.

50' – Sarajevo preuzima kormilo susreta. Novi korner i prilika za Sarajevo.

47' – Korner za goste. Nema opasnosti za Sarajevo.

46' - Počinje drugi dio susreta na Bilinom Polju.

------------------------------------------------------------

45'+2 - Kraj prvog poluvremena.

45' - Sudija produžava prvi dio susreta za 2'.

44' - Delegat utakmice poručio je da bi utakmica mogla biti prekinuta ukoliko navijači ubace još jednu baklju na teren.

44' - Hebibović sa distance šutira prema golu BATE, ali promašaj.

42' – Mokamom je fauliran od strane Šerbečića. I dobija prvi žuti karton.

39' – Novi pokušaj domaćih, šutirao je Milanović... ali stativa. Sudija je svirao prelazak lopte preko gol linije.

37' – Bordo tim grčevito pokušava doći do pogotka ali beuzspješno. Nakon ubačaja Hebibovića sa desne strane, Handžić glavom šutira preko gola.

35' – Fauliran je Haris Handžić, ovo je prilika za Sarajevo.

34' - Fenomenalna šansa za Sarajevo. Milanović se odlično izborio za poziciju za ubačaj, a glavom je šutira Handžić, no njegov udarac je otišao preko gola.

30' - Težak prekršaj od strane Tatara, belgijski sudija uputio je opomenu Tataru pred žuti karton

27' – Kovačević je oprezan nakon ubačaja Bage i pokušaja Draguna.

26' – Novi odličan napad Sarajeva, Hebibović je pokušao pronaći Harisa Handžića ali bezuspješno.

24' – Sarajevo želi promjeniti rezultat novom šansom Tatara, ali lopta odlazi pored gola.

19'- Goool !  BATE Borisov vodi protiv FK Sarajevo 0:1. Dmitry Baga je strijelac.

Pogodak Bagae pogledajte OVDJE

17'- Uspješno svoj gol brani Šerbečić, Handžić se odlično zagradio na centru i fauliran je.

16' - Lijepa šansa za Sarajevo, na kraju poslije ubačaja Đokanovića lopta nije stigla do Handžića.

11' – Novi obećavajući napad Sarajeva završio je bez rezultata nakon što se Handžić koji je zadnjim trenucima ušao na teren uz prvu postavu, odlučio na udarac ali on je izblokiran.

8' – Nakon napada gostiju u početku susreta ali i dva napada Sarajeva trenutno se ništa zanimljivo ne dešava na stadionu Bilino Polje.

4' Bordo tim ipak ima veliku podršku sa tribina. Naprijed Sarajevo !

3' – Gosti su odmah krenuli u jake napade, sve je to prekinuo Bojan Letić

1' - Prvi korner za goste, nakon udarca Moukama. Ali Sarajevo se uspješno odbranilo.

0' - Počeo je susret između FK Sarajevo i Bate Borisova. Sretno !

19:31  - VELIKI HENDIKEP ZA SARAJEVO: KLJUČNI IGRAČ IPAK NEĆE NASTUPITI PROTIV BATE-A?

19:22 - Navijači FK Sarajeva krenuli su prema stadionu Bilino Polje.

19:05 - UZAVRELA ATMOSFERA U ZENICI: CIJELI GRAD JE OBOJEN U BORDO BIJELU BOJU

SASTAVI:

SARAJEVO: Kovačević, Hebibović, Lazić, Šerbečić, Letić, Gavrić, Đokanović, Tatar, Milanović, Velkoski, Handžić.

BATE BORISOV: Cichkan, Rios, Simović, Volkov, Filipović, Yablonski, Baga, Dragun, Moukam, Stashevich, Skavysh.

(Hayat / Foto: Hayat, Screenshot, AA, Facebook, Twitter)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.