TEŽAK PORAZ ZRINJSKOG U ŠVEDSKOJ, MALME ISKORISTIO SVOJE ŠANSE

8 aug | 20:50

Fudbaleri Zrinjskog večeras su u dalekoj Švedskoj igrali protiv Malmea, ali nisu ostvarili pozitivan rezultat. Prvi duel završen je rezultatom 3:0.

Golove za Malme su postigli Riks, Kristijansen i Bengtson.

Malme je i nakon prvih 45 minuta zasluženo vodio, iako je Zrinjski bio u prilica da prvi stigne do gola. Od samog početka susreta Šveđani su krenuli ofanzivno, ali u prvom dijelu prvog poluvremena nisu uspjeli stvoriti neku ozbiljnu šansu. Ipak, desetak minuta prije kraja, Razmus Bengtson je zatresao mrežu Brkića za 1:0. Dva minuta ranije, Miljan Govedarica imao je fenomenalnu šansu da donese vođstvo "plemićima", ali stopostotnu šansu nije uspio pretvoditi u pogodak. Kazna je uslijedila veoma brzo...

Pola sata nakon prvog, bh. vicešampion u Švedskoj prima i drugi gol. Sjajni Rozenberg proigrao je Kristijansena, koji se prošetao kroz odbranu Mostaraca i zatresao mrežu nemoćnog Brkića.

Berget je šutirao iz velike udaljenosti, Brkić je uspio da odbrani, ali direktno na nogu Riksa, koji pogađa za ubjedljivu prednost švedskog tima.

Revanš se igra na "Pecari" za sedam dana i pitanje je dali naš predstavnik može stići  ovaj zaostatk.

(Adnan Herco / Foto: Facebook)

Hayat pratite putem aplikacija za iPhone/iPad & Android uređaje, a sve naše kanale gledajte UŽIVO putem servisa 'GLEDAJ Hayat' na aplikacijama i portalu.

Ukoliko smatrate da sadržaj objavljen na portalu hayat.ba krši vaše autorsko, lično ili drugo pravo ili interes, možete zahtijevati objavu odgovora ili ispravke. Slučaj će biti u najkraćem roku razmotren, a sporni sadržaji biće uklonjeni ili ispravljeni odmah po eventualnom ustanovljavanju istinitosti sadržaja žalbe. Sve pritužbe kao i prigovore možete slati na e-mail adresu digitala@hayat.ba. Materijal poslat na ovu e-mail adresu će se smatrati pravovaljanim. Svi drugi oblici prigovora neće se smatrati relevantnim i portal hayat.ba nema obavezu postupiti po istim.